Vilniaus „Kibirkšties“ komanda į savo sąskaitą Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) įsirašė 4-ą pergalę. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės Kaune 77:57 nugalėjo „Aisčių-LSU“ ekipą ir per 5 mačus yra patyrusios vos 1 nesėkmę.

„Kibirkšties“ komanda turnyro lentelėje su 9 taškais pakilo į 1-ąją vietą, tačiau yra žaidusios 1 rungtynėmis daugiau.

Vilnietės šiame mače vertėsi be labiausiai patyrusios savo žaidėjos Vitos Kuktienės ir pagrindinės įžaidėjos Justinos Kraujūnaitės.

Mačą geriau pradėjo aikštės šeimininkės (2:7), tačiau kėlinio viduryje po „Kibirkšties“ kapitonės Eglės Šniokaitės tritaškio skirtumas sumažėjo iki 2 taškų (9:11), o po pirmų 10 minučių komandas skyrė 1 taškas (14:15).

Antrame ketvirtyje sužaidus minutę „Kibirkšties“ puolėja Gabija Meškonytė išvedė vilnietes į priekį (18:17) ir sostinės krepšininkės perėmė iniciatyvą. Nors kelias minutes vilnietės nepavyko savo pranašumo paversti apčiuopiama persvara, tačiau kėlinio pabaigoje suaktyvinus gynybą, „Kibirkšties“ komanda nutolo 6 taškais (40:34).

Nors antroji mačo dalis prasidėjo nervingai ir sostinės krepšininkėms nepavyko didinti savo pranašumą, tačiau baigiantis trečiam ketvirčiui vilnietės pirmą sykį šiame mače įgijo dviženklę persvarą. Po 30 minučių kovos „Kibirkšties“ komanda pirmavo 12 taškų skirtumu (57:45).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Kibirkšties“ komanda savo pranašumą padidino iki 15 taškų (64:49). Rungtynių baigtis tapo aiški, o sostinės krepšininkės šventė pergalę 20 taškų skirtumu (77:57).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Daugilė Šarauskaitė. Vidurio puolėja per 22 minutes pelnė 17 taškų, atkovojo 5 kamuolius ir blokavo metimą.

Dalia Donskichytė surinko 16 taškų, Gabija Meškonytė ir Laura Juškaitė po 10, Laurita Jurčiūtė – 9, Ieva Savickaitė – 7, Eglė Šniokaitė – 6, Agnė Bobinaitė – 2, o Urtė Slavickaitė taškų nepelnė.

„Aisčių-LSU“ ekipoje Dovilė Saurazaitė surinko 18 taškų, o Klaudija Serkevičiūtė – 10.

Kitas rungtynes „Kibirkšties“ komanda žais lapkričio 9 dieną, kai namuose priims LMKL debiutantes Ukmergės „Vilkmergės“ krepšininkes.