Kasdien daug darbo į „Kibirkšties-VKM“ komandos tobulėjimą įdedantis ekipos personalas su Jurgita Štreimikyte-Virbickiene priešakyje prieš savaitę sukūrė istorinį įvykį – iškovojo pirmąją pergalę pirmenybėse.

Nors jaunų ir perspektyvių krepšininkių pagrindu sudarytos „Kibirkšties-VKM“ ekipos tikslai neakcentuojami pergalių skaičiumi – pirmoji pergalė saldi visiems.

„Tai tik pirma pergalė ir ji jau yra istorija, – šypsosi vyr. trenerė J. Štreimikytė-Virbickienė. – Džiaugiuosi, kad ši pergalė leido merginoms prisiminti tas geras emocijas, kurios lydi pergalingas dvikovas.“

Pergalingose rungtynėse kertinis momentas įvyko per pirmas 10 rungtynių minučių, kuomet J. Štreimikytės-Virbickienės ir T. Butkevičiaus auklėtinės per kėlinį pelnė net 40 taškų.

„Rungtynių pradžia buvo įspūdinga. Jos šių rungtynių labai laukė, nes turėjo galimybę kovoti prieš savo bendraamžes ir tas ilgai kauptas laukimas išsiveržė galingu uraganu, – komentavo strategė. – Tas 10 minučių komanda buvo žaidime 100 procentų: susikaupimas, energija, pasitikėjimas.“

Be sugrįžusio džiaugsmo ir pasitikėjimo pirmoji pergalė taip pat simbolizuoja teisingą trenerių štabo darbo kryptį – komanda eina tinkama linkme ir demonstruoja gerėjantį žaidimą. „Kibirkšties-VKM“ krepšininkės vis dažniau atkarpomis meta iššūkį ilgą laiką pirmenybėse rungtyniaujančioms ekipoms, tačiau koncentracijos visas rungtynes išlaikyti nepavyksta.

„Fiziškai rungtynių tempą jos pasiruošusios išlaikyti visų rungtynių metu. Daugiau problemų turime su koncentracija, ypač nuo suolo kylančių žaidėjų. – aiškino „Kibirkšties-VKM“ vyr. trenerė. – Koncentracija gerės, kai sumažės abejonių, padaugės pasitikėjimo, kai turėsime platesnį individualių veiksmų ištobulintą arsenalą. Visa tai ateis su sunkiu darbu treniruočių metu. Nieko naujo – dirbk ir turėsi. To ir siekiame.“

Augusto Didžgalvio fotografija

Augusto Didžgalvio fotografija

Pagrindinis komandos siekis – kloti pamatus ateičiai, tačiau ne visada procesas vyksta treneriams norimu tempu. „Viskas vyksta lėčiau nei man norėtųsi, bet šiuo atveju visai nesvarbu, ko nori treneriai. Žaidėjų amžius vyrauja nuo 15 iki 18 metų ir kiekviena žaidėja turi savo individualų tobulėjimo augimo tempą, – komentavo J. Štreimikytė-Virbickienė. – Matau žaidėjas su tikrai dideliu vidiniu potencialu, bet jis kažkur giliai paslėptas, todėl reikia jį surasti, patikėti ir naudoti, o mums, treneriams, belieka tikslingai nukreipti ir kantriai laukti.“

Tačiau ne tik jaunosios „Kibirkšties-VKM“ krepšininkės semiasi patirties. Ne paslaptis, kad treneriai taip pat turi asmeninių ambicijų iškovoti kuo daugiau pergalių ir trofėjų, tačiau šios komandos atveju ambicijos pakreipiamos kita linkme – perspektyvių žaidėjų įgūdžių tobulinimą.

„Su jauna komanda dalyvaujant aukščiausioje moterų lygoje, savo asmenines, kaip trenerės ambicijas, tenka pasidėti į šalį. Prisipažinsiu – pradžioje buvo tikrai nelengva, bet susidėliojusi tikslus ir matant juose prasmę – šis procesas tapo daug lengvesnis, – prisiminė ilgametė „Kibirkšties“ sistemos strategė. – Mano tikslas – suteikti žaidėjoms tiek individualių, tiek komandinių veiksmų pagrindus, paruošti fiziškai, mokyti darbo etikos, atsakomybės, bendradarbiavimo, padėti pamatyti jų stipriąsias puses, atkreipti dėmesį į silpnąsias.”

Taip pat sėkmingas „Kibirkšties-VKM“ trenerių darbas atsispindi Audronės Zdanevičiūtės komandų stotelėse, kuomet praeitą sezoną žaidėja persikėlė iš dublerių ekipos į pagrindinę sostinės komandą.

Rytoj J. Štreimikytės-Virbickienės treniruojama ekipa išvyksta į Šiaulius, kur sieks tobulinti savo žaidimo kokybę ir mesti iššūkį varžovėms. „Rungtynės mums – treniruočių proceso dalis. Akcentų nedėliojame, stengsimės išlaikyti ir toliau tobulinti principus tiek gynyboje, tiek puolime ir pasitikrinti naujus dalykus, kas be ko – sieksime pergalės.“ – sakė vyr. trenerė.

Tiesioginę rungtynių transliaciją stebėkite rytoj (šeštadienį) 13 val. moterulyga.lt tinklalapyje arba Facebook paskyroje.