Rugsėjo pabaigoje prie komandos prisijungusi 27-erių metų 190 cm ūgio Jacqueline Luna-Castro greitai tapo viena ryškiausių spalio mėnesio “Huawei Moterų lygos” žaidėjų.

Puolėja per keturias rungtynes vidutiniškai žaidžia po 30 minučių, pelno po 14,3 taško (51,2 proc. dvit., 33,3 proc. trit.), atkovoja 7,8 bei perima 1 kamuolį, atlieka po 1,3 rezultatyvius perdavimus ir renka po 14,8 naudingumo balo.

Pirmenybėse stabiliai startavusi legionierė buvo pripažinta naudingiausia spalio mėnesio žaidėja. Po tokio pasirodymo „Kibirkšties-MRU” komanda moterų lygos čempionate žygiuoja be pralaimėjimų.

J. Luna-Castro papasakojo apie greitą adaptaciją, sezono pradžią, ekipos sistemą ir kt.

– Jacqueline, kaip jautiesi „Kibirkšties-MRU“ komandoje?

– Esu laiminga būdama šioje komandoje. Randame bendrą kalbą su komandos draugėmis, personalu ir klubo vadovais. Praeityje turėjau nemalonios patirties žaisdama užsienyje, tačiau Vilniaus klube viskas vyksta sklandžiai. Jaučiu, kad sostinės ekipa daro viską, kad jausčiausi reikalinga. Šias klubo pastangas labai vertinu.

– Tapai spalio mėnesio naudingiausia žaidėja. Tai reiškia, kad adaptacija įvyko sklandžiai ir sėkmingai, kadangi prie komandos prisijungei tik rugsėjo mėnesio pabaigoje?

– Taip, treneriai atliko puikų darbą. Gavau medžiagą, derinius dar prieš atvykstant į „Kibirkšties-MRU“ klubą. Žaidimo sistema yra paprasta ir aiški.

– Ką tau reiškia šis mėnesio MVP titulas?

– MVP mėnesio žaidėjos titulas puikus būdas pripažinti sunkų darbą treniruotėse, tačiau asmeniniai laimėjimai nėra prioritetas. Tiesiog, noriu laimėti rungtynes, nesvarbu, ar būsiu pripažinta mėnesio žaidėja ar ne. Nė vienas iš jų nesvarbus – jei nelaimėsime rungtynių.

– Kas padėjo taip sėkmingai startuoti Lietuvos pirmenybėse?

– Vienareikšmiškai – treneriai ir komanda. Treneriai stengiasi sistemoje rasti pozicijas, kuriose jausčiausi gerai ir galėčiau pelnyti taškus. Tuo tarpu komanda daro viską, kas leidžia man išnaudoti savo stiprybes. Tai nėra mano laimėjimas, pastangos yra visos komandos. Būti vienai sėkmingai krepšinyje – sudėtinga.

– Tai trenerių darbu esi patenkinta?

– Taip, treneriai nuolat koreguoja sistemą atsižvelgdami į situacijas. Žaidimo konceptas – paprastas, tačiau ne visi treneriai tai sugeba išnaudoti. Jaučiuosi puikiai, randame bendrą kalbą su treneriais ir personalu. Džiaugiuosi, kad su treneriu iškilus klausimams galime laisvai diskutuoti.

– Kokių komandos rezervų galima tikėtis ateityje?

– Mes turime daug jaunų talentingų žaidėjų. Žinoma, jos daro daugiau klaidų nei patyrusios žaidėjos, bet atkreipkime dėmesį į jų energiją. Manau, kad energijos atnešimas į mūsų žaidimą – labai svarbu.

– Pabaigai, puikus sezono startas (4-0). Kaip manai, turite dar didelį potencialą?

– Taip, sezono startas puikus. Žinoma, COVID-19 šiek tiek išmušė iš ritmo, todėl dar labiau didžiuojuosi savo komanda, kiek nuveikėme šiuo sudėtingu laikotarpiu. Manau, kad judame teisinga linkme. Kryptingai geriname žaidimą ir ruošiamės EWBL kovoms. Jei ir toliau taip kryptingai dirbsime – šį sezoną bus daug pergalių.