Vienas iš Europos moterų krepšinio lygos (EWBL) turnyro etapų įvyks ir Lietuvoje. Keturios A grupės komandos kausis Mykolo Romerio universiteto (MRU) didžiojoje salėje, kurioje Gitauto Kievino auklėtinės turės namų arenos pranašumą.

Šiuo metu „Kibirkštis-MRU“ A grupėje yra iškovojusios 1 pergalę bei patyrusios 1 nesėkmę ir turnyrinėje lentelėje užima 5 vietą.

EWBL turas startuos sausio 10 dieną (pirmadienį) ir tęsis tris dienas. Į Lietuvos sostinę atvyks 3 komandos: du Baltarusijos klubai Gardino „Olimpia“ ir Minsko „Horizont“ bei „Samara“ iš Rusijos.

Vilniaus „Kibirkšties-MRU“ klubas pirmąją dieną 17 val. stos į kovą prieš Gardino „Olimpia“ klubą.

„Olimpia“ ekipa mėgsta įsivelti į chaosu paremtą žaidimą. Komanda turi keletą pagrindinių derinių, bet dažniausiai atakas užbaigia pikenrolais, – pirmąsias EWBL turo varžoves analizavo G. Kievinas. – Sunku žaisti prieš tokias komandas, kuriose nėra disciplinos, sunku nuspėti, kaip varžovės užbaigs atakas. Negalime įsivelti į joms parankų žaidimą, turime išlaikyti savo discipliną ir kontroliuoti žaidimą.“

Sekančią dieną Mykolo Romerio universiteto didžiojoje salėje įvyks dar du susitikimai, iš kurių 18 val. lietuvės mes iššūkį Rusijos klubui.

„Samara“ – rimčiausias iššūkis šiame ture. Ekipa turi tris legionieres, dvi iš jų – WNBA žaidėjos. Kiek pavyko išanalizuoti – po traumos grįžo vietinė žaidėja, kuri yra itin svarbi komandos dalis. Komandos treneris sukaupęs didelę patirtį įvairiose Rusijos rinktinėse, tad puikiai pažįsta ir išnaudoja savo žaidėjas. Komanda yra labai stipri individualiai, tačiau esame pasiruošusios kovoti ir tobulėti turėdamos galimybę žaisti prieš tokio kalibro ekipą,“ – komentavo sotinės klubo strategas.

Rungtynių maratonas baigsis sausio 12 dieną (trečiadienį), kuomet įvyks dar dvi dvikovos. „Kibirkšties-MRU“ klubas stos į kovą prieš Europos taurės komandą Minsko „Horizont“.

„Horizont“ krepšininkės turi daug patirties tarptautinėse rungtynėse bei patyrusių žaidėjų, dauguma jų Baltarusijos rinktinės atstovės. Komandoje išsiskiria Anastasiya Veremeenko, ji tempia komandą į priekį ir pasižymi universaliu žaidimu. Žaidžia nugara, veidu į krepšį, realizuoja tiek vidutinius, tiek tolimus metimus gana aukštais procentais. Daug tikimės iš šių rungtynių ir ruošiamės atsakingai,“ – akcentavo „Kibirkšties-MRU“ vairininkas.

Po ilgesnės pertraukos EWBL turas grįžtą į Vilnių, kuomet sostinės moterų krepšinio klubo sirgaliai galės pamatyti daug kovos ir energijos kiekvienose rungtynėse.

„Laukia įdomus ir intriguojantis maratonas ne tik mums, krepšininkėms, bet ir žiūrovams. Į turą atvyksta labai stiprios komandos su individualiai stipriomis žaidėjomis, tad nusimato emocijų kupinas reginys Vilniaus miesto žmonėms. Palaikykite savo miesto komandą EWBL ture, kuris startuos jau sausio 10 dieną!“ – ragino vilniečius komandos kapitonė Livija Sakevičiūtė.

Turo tvarkaraštis:

Sausio 10 d. (pirmadienis)

17:00 Kibirkštis-MRU – Gardino Olimpia

Sausio 11 d. (antradienis)

15:00 BC Samara – Gardino Olimpia
18:00 Minsk Horizont – Kibirkštis-MRU

Sausio 12 d. (trečiadienis)

15:00 Gardino Olimpia – Minsk Horiznot
18:00 Kibirkštis-MRU – BC Samara

Rungtynės vyks Mykolo Romerio universiteto didžiojoje salėje, Ateities g. 20, Vilnius. Rungtynių transliacijos „Kibirkšties“ Facebook paskyroje.