Aštuoniolikmetė Dominyka Gerkytė įtikino pagrindinės komandos trenerius ir iš dublerinės sostinės komandos keliasi į Vilniaus „Kibirkštį-MRU“.

Paskutinius dvejus metus atstovavusi „Kibirkšties-VKM“ komandą, D. Gerkytė užimdavo svarbų vaidmenį. Viena iš komandos lyderių 2020-2021 m. „Huawei Moterų lygos“ čempionate sužaidė 18 rungtynių per kurias vidutiniškai pelnydavo po 11,6 taško, atkovodavo po 3,2 kamuolio, atlikdavo po 2,9 rezultatyvaus perdavimo, perimdavo po 2,8 kamuolio, po 6,3 karto suklysdavo ir rinkdavo po 5,9 naudingumo balo.

Šią vasarą D. Gerkytė su U18 merginų rinktine varžėsi FIBA Challenger turnyre. Lietuvos komanda per 5 sužaistus mačus iškovojo 4 pergales ir patyrė 1 pralaimėjimą prieš turnyro lyderes serbes.

172 cm gynėja džiaugiasi sulaukusi sprendimo atstovauti „Kibirkšties-MRU“ komandos garbę.

„Labai smagu kilti karjeros laiptais ir būti pastebėtai. Jaučiu, kad esu pasiruošusi ir nekantrauju pradėti darbus. Bandysiu įsilieti į komandą, išnaudoti visą savo potencialą, prisidėti prie komandos pergalių bei padėti apginti čempionių vardą“, – džiaugsmo neslėpė D. Gerkytė.

Panašus scenarijus įvyko 2020 metų kovą, kuomet „Kibirkšties“ piramidėje užaugusi Audronė Zdanevičiūtė iš dublerinės komandos persikėlė į pagrindinę. Klubo direktorius džiaugiasi J. Štreimikytės-Virbickienės įdėtu darbu ir jaunųjų krepšininkiu progresu.

„Džiaugiuosi, kad turime tokią galimybę ir galime pakviesti jaunimo komandos žaidėją prisijungti prie pagrindinės komandos ir žengti žingsnį į priekį krepšinio kelyje. Noriu padėkoti jaunimo treneriams, kurie skiria daug dėmesio žaidėjoms ir kiekvieną sezoną padeda bent vienai iš jų prisijungti prie komandos. Matome „Kibirkšties-VKM“ komandos svarbą ir judėsime į priekį, kad toliau vystyti ne tik pagrindinę ekipą, bet ir jaunimo sistemą“, – kalbėjo „Kibirkšties“ komandų direktorius Justas Jankauskas.

„Kibirkšties-MRU“ komanda treniruočių stovyklą planuoja pradėti rugpjūčio 30 dieną.