Vasarą pasibaigusio pirmojo projekto „Talentų U15 karta” sezono absolventų šią savaitę laukia pirmasis tarptautinis iššūkis. Ateinančių metų šešiolikmečių (U16) Europos čempionatams besirengiantys vaikinai ir merginos ketvirtadienį išvyksta į tarptautinį Vladimiro Ryženkovo turnyrą Minske.

„Tai – pirmasis tikras tarptautinis išbandymas, parodysiantis, ko verti mūsų pirmojo projekto dalyviai žaidžiant su savo bendraamžiais iš užsienio. Tokie turnyrai žiemą jaunimo rinktinėms labai naudingi – tai parodė ir mūsų šešiolikmečiai, puikiai žaidę Europos čempionatus”, – sakė Lietuvos jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

Pernai gruodį Lietuvos penkiolikmečiai vaikinai, kurių pagrindu buvo sudaryta U16 rinktinė, V.Ryženkovo turnyre užėmė pirmąją vietą, o merginos – antrąją. Vėliau vaikinai Kaune iškovojo Europos čempionato sidabrą, o merginos laimėjo Europos B diviziono čempionatą.

Prieš turnyrą Minske 14 vaikinų porą dienų treniravosi Kaune, tiek pat merginų – Vilniuje. Šios rinktinės sudarytos Lietuvos krepšinio federacijos vykdomo projekto „Talentų U15 karta” pagrindu.