BIG-2333220-ojo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato antrojo etapo – Elito diviziono varžybų – pirmosiose rungtynėse Lietuvos čempionė Vilniaus “Kibirkšties-VIČI” komanda B grupėje sekmadienį sostinės “Lietuvos ryto” arenoje 72:62 (17:9, 18:16, 19:8, 18:29) nugalėjo Umėjos “Udominate Basket” (Švedija) krepšininkes.

Tai buvo pirmosios vilniečių rungtynės šiose pirmenybėse. “Udominate Basket” tapo pirmąja Švedijos komanda, oficialiose varžybose susitikusia su Eurolygos varžybose dalyvaujančia ekipa.

4-ąją min. viešnios atitrūko 9:4, bet po to aikštės šeimininkės laimėjo atkarpą 13:0 ir įgijo aštuonių taškų persvarą. Po dviejų kėlinių “Kibirkštis-VIČI” pirmavo 35:25, po trijų – 54:33, o 33-iąją min. komandas skyrė 23 taškai (60:37). Vėliau vilnietės atsipalaidavo ir leido varžovėms sumažinti skirtumą iki dešimties taškų.

Puikiai nugalėtojų gretose rungtyniavo Vita Kuktienė. „Kibirkšties-VIČI“ lyderė per 31 minutę surinko dvigubą dublį: pelnė 21 tašką ir atkovojo 13 kamuolių. Puolėja taip pat atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir vieną kamuolį perėmė.

Greta Šniokaitė pelnė 10 taškų, Hollie Mershon – 9, Mantė Kvederavičiūtė ir Lina Pikčiutė po 7, Rima Valentienė – 6, Sofija Aleksandravicius – 5 (9 atk. kam.), Marina Solopova – 3 (4 kld.), Ieva Šimkutė (8 atk. kam.) ir Ieva Krastina po 2, o Eglė Šniokaitė taškų nepelnė.

“Udominate Basket”: Jeannie Saunders 21 (14 – ketvirtajame kėlinyje; 8 per. kam.), Jessica Nilsson 14, Kadidja Andersson 10, Chantelle Handy 8.

Kitas BWBL čempionato rungtynes vilnietės žais vasario 21 dieną namuose su Talino “Eclex-1182” (Estija) krepšininkėmis.

BWBL čempionato antrajame etape dalyvauja aštuonios komandos, suskirstytos į dvi grupes.