WP_000475Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandai turnyras Jekaterinburge (Rusija) prasidėjo ne itin sėkmingai. Lietuvos komanda pirmose keturių komandų turnyro „UMMC CUP 2013“ rungtynėse 39:64 (3:18, 8:19, 12:16, 16:11) turėjo pripažinti aikštės šeimininkių ir Eurolygos čempionų Jekaterinburgo UMMC krepšininkių pranašumą. Sekmadienį vilnietės dėl trečios vietos kausis su Ivanovo „Energija“ iš Rusijos.

WP_000475The hosts roll over Kibirkstis-VICI in Day 1 of the UMMC Cup 2013. The  Russian titans posted a 64:39 win and advanced to the Final. UMMC  erupted with an 18-3 surge and never looked behind after. The Russian  favorites added 19-8 rally in the second frame and led 37:11 at the halftime. UMMC also posted 16-12 run in the third period, while the  guests closed the game with a 16-11 rally.

„Tokios pamokos labai vertingos, tačiau ir labai skausmingos, – po mačo teigė Vilniaus komandos kapitonė Rima Valentienė. – Reikia įvertinti laiptelį ant kurio stovime. Nesinori ieškoti pasiteisinimų, o reikia dirbti toliau. Reikia analizuoti savo klaidas, padaryti teisingus sprendimus, susikaupti ir dirbti toliau“.

Rungtynes keturiais taškais iš eilės pradėjo šeimininkių komanda, tačiau netrukus Rima Valentienė pataikė tolimą metimą (3:4). Ketvirtyje sužaidus keturias minutes vilniečių žaidimas sustojo. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos, kurios žaidė šeštas rungtynes per septynias dienas, negalėjo sėkmingai užbaigti atakų, o rusės taiklius metimus siuntė vieną po kito. Nepadėjo ir lietuvių trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės paprašyta minutės pertraukėlė. Iki kėlinio pabaigos likus trims minutėms skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis (3:14), o kėlinį vilnietės pralaimėjo 15 taškų skirtumu (3:18).

Antro kėlinio pradžioje ir toliau tęsėsi vilniečių taškų badas. UMMC atkarpą laiminėjo 18:0, kai dar vieną tolimą metimą pataikė Rima Valentienė (6:22). Vieną baudos metimą pridėjo Greta Šniokaitė, bet problemos gynyboje deficitą padidino iki 20 taškų (7:28).

Trečiojo kėlinio pradžia klostėsi pagal panašų scenarijų. Vilnietės bandė rasti kelių link varžovių krepšio, tačiau rusės tai darė sėkmingiau ir po 22 minučių kovos skirtumas tapo 30 taškų (11:41). Sėkmingai į žaidimą įsijungė Eglė Šniokaitė, keturis taškus pridėjo Ieva Krastina ir kėlinį pralaimėjusios keturiais taškais bei sumažinusios atsilikimą „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos po pusvalandžio kovos atsiliko 29 taškais (22:51).

Paskutiniame rungtyje kėlinyje „Kibirkštis-VIČI-IKI“ pradėjo sėkmingiau pultis ir gintis nuo greitų varžovių atakų. Keturis taškus iš eilės pelnė G.Šniokaitė, du – I.Krastina (29:57). Kėlinio viduryje žaidimas aprimo ir komandos apsikeitė taikliomis atakomis (33:62). Ketvirčio pabaigoje sėkmingai atakas užbaigė R.Valentienė ir dar sykį I.Krastina ir galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo rusių pergalę 64:39.

„Varžovių komanda buvo aukštesnio lygio, Eurolygos čempionės. Mūsų jaunosios žaidėjos į aikštę išėjo išsigandusios, – kalbėjo R.Valentienė. – Mačo pradžioje buvo daug netaiklių metimų. Šią savaitę jau turėjome 5 rungtynes, bemiegę naktį ir buvome pavargusios. Atrodo, kad gerus metimus metėme, tačiau neįkrito. Neturime nuleisti galvos. Antroje pusėje daug sėkmingiau tvarkėmės gynyboje. Darėme tai, ką susitarėme ir šiek tiek prisivijome. Turime kur dirbti. Antroje dalyje tikrai geriau gynėmės. Jos keturis kartus išmetė kamuolį į užribį. Tačiau mes pačios nesugebėjome įmesti“.

Rezultatyviausiai lietuvių komandoje žaidė Rima Valentienė (2/6 tritaškiai) ir Ieva Krastina (1/5 tritaškiai, 5/5 baudos, 1 blk.). Abi gynėjos pelnė po 10 taškų. Greta Šniokaitė surinko 7 (2/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3/6 baudos, 4 atk. kam.), Sofija Aleksandravicius – 5 (2 per.), Eglė Šniokaitė – 4, Vita Kuktienė – 3 (5 kld.), Daina Gabalytė, Lina Pikčiutė (8 atk. kam., 2 per.), Kristina Alminaitė ir Ieva Šimkutė taškų nepelnė.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje nežaidė Mantė Kvederavičiūtė, kuri turnyre Druskininkuose patyrė kaklo traumą ir Lietuvoje likusi legionierė Hollie Mershon.

UMMC komandoje Anna Wauters ir Ewelina Kobryn surinko po 13 taškų. Sandrine Gruda įmetė 8.

„Manau, tau buvo tipinės priešsezoninės rungtynės. Abi komandos turėjo gerų atkarpų, – po rungtynių kalbėjo UMMC komandos vyriausiasis treneris Olafas Lange. – Džiaugiuosi savo ekipos darbu gynyboje, tačiau mes dar daug ką turime tobulinti. Turime laisviau žaisti puolime, lengviau susikurti progas. Šioje pasiruošimo stadijoje, manau, kad mes sužaidėme geras rungtynes. Mes įmetėme 64 taškus, tai nėra daug, tačiau varžovės surinko 39. Šįkart abi ekipos geriau gynėsi, Europos krepšiniui tai labai mažas rezultatas. Tačiau tam yra priežasčių. Mes sunkiai dirbome ir merginos šiuo metu yra pavargusios. Mes itin gerai puolame, kai žaidžiame du prieš du, tačiau šiandien to pasigedau. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda šiame mače kelias atkarpas sužaidė labai neblogai. Žinau, kad vilnietėms trūko vienos pajėgios legionierės. Lietuvės gerai žaidė du prieš du, tai mums sukėlė problemų. Jūs turite jauną komandą, kurios puiki vidinė atmosfera ir galite daug nuveikti“.

Kitame pusfinalyje Košicės „Good Angels“ (Slovakija) 59:49 nugalėjo Ivanovo „Energija“. Sekmadienį „Kibirkštis-VIČI-IKI“ dėl trečiosios vietos žais su „Energija“, o finale grumsis UMMC ir „Good Angels”.

Ewelina Kobryn (193-C-82) top-scored for the winners with 13 points and 11 rebounds, while Ann Wauters (194-C-80, agency: Josep and Nicolas) also scored 13. Sandrine Gruda (193-C-87) nailed 8, whilst Dominges and Anna Petrakova (189-PF-84) shot 7 each. Rima Valentiene  (170-PG-78) and Ieva Krastina (174-G/F-90, agency: LBM Management) answered with 10 points apiece in defeat.

In another game Kosice overcame Kosice 59:49.

UMMC: Ewelina Kobryn 13+11 rebs, Ann Wauters 13, Sandrine Gruda 8, Domingez 7, Anna Petrakova 7

Kibirkstis-VICI: Rima Valentiene 10, Ieva Krastina 10