Įspūdingame Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMkL) pusfinalio trileryje čempionę Marijampolės „Sūduvą“ nokautavusi Vilniaus „Kibirkštis“ po trejų metų pertraukos peržengė šį barjerą.

Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamas sostinės klubas antrajame serijos mače savo aikštėje triumfavo 90:78 ir įgijo teisę kautis finalinėje serijoje dėl LMKL čempionių titulo.

„Labai džiaugiuosi dėl panelių, nes joms yra pirmas finalas, jos yra nusipelniusios to finalo, – iškart po dvikovos kalbėjo J. Štreimikytė-Virbickienė. – Šiandien, aišku, buvo tų bangelių, bet pabaiga buvo verta finalo.“

Beveik visas rungtynes iniciatyvą savo rankose turėjusi „Kibirkštis“ ketvirtajame kėlinyje per dvi minutes sugebėjo išbarstyti 12 taškų pranašumą, kuomet Lina Mikelevičienė pataikė tris tolimus metimus iš eilės, Rita Milieškienė pridėjo vieną ir rezultatas staiga tapo lygus – 72:72.

„Norėjome žiūrovams sukurti intrigą, – besijuokdama sakė „Kibirkšties“ trenerė. – Praleidome tuos tritaškius, kurių neturėjome praleisti. Žinojome, kad taip gali būti pabaigoje, kad imsis iniciatyvos arba L. Mikelevičienė, arba R. Milieškienė, nes tai – žmonės su didele patirtimi.“

Sostinės klubą į priekį tempė geriausią sezono mačą sužaidusi Laura Juškaitė, kuri per 34 minutes pelnė 27 taškus, atkovojo 12 ir perėmė 5 kamuolius, išprovokavo 6 pražangas ir surinko 38 naudingumo balus.

„Žiauriai džiaugiuosi, didžiuojuosi savo komanda, kad pagaliau pavyko nugalėti „Sūduvą“ ir patekti į finalą. Iš tikrųjų gynyba nebuvo labai gera, darėme nemažai klaidų, bet suklysdavome, pačios įmesdavome ir taip išlikome žaidime visas 40 minučių“, – po rungtynių sakė ji.

Vilniečių smūgį praleidusi „Sūduva“ be LMKL finalo liko pirmąkart nuo 2013-2014 metų sezono. Šiai komandai pirmą sezoną vadovaujantis Tadas Stankevičius neslėpė nusivylimo rezultatu bei apmaudo dėl besikartojančių problemų žaidime.

„Iš esmės nepavyko išspręsti savo senų bėdų – 17 atkovotų kamuolių po mūsų krepšiu. Aš nežinau, kuri mano žaidėja yra silpnesnė fiziškai, kuri mano žaidėja yra žemesnė, kalbant apie aukštaūges. Trūksta noro, trūksta įgūdžių ir čia mes turime didelę problemą.

Antra – neišprovokuotos klaidos. Kiek mes kamuolių atidavėme, kiek mes išmetėme į užribį. Trečia problema – mūsų puolimo variantai labai stipriai strigo, nebuvo išsidėstymo, nebuvo įžaidėjo klausimo, nebuvo įžaidėjo vadovavimo ir susidėjo visos problemos. Norint laimėti rungtynes, reikia žaisti nuo pradžių ir bandyti jas kontroliuoti, o ne gelbėtis pačioje pabaigoje“, – kalbėjo „Sūduvos“ vairininkas.

Informacija: lmkl.lt