Šį savaitgalį Rygoje baigėsi pirmasis Rytų Europos moterų krepšinio lygos (EEWBL) čempionatas. Finalo ketverto metu buvo renkamos ir 5 geriausios viso sezono krepšininkės. Į simbolinį penketuką pateko Vilniaus „Kibirkšties“ komandos puolėja Shenita Landry.

Amerikietė šį sezoną EEWBL sužaidė 7 rungtynes ir vidutiniškai pelnydavo po 15 taškų, atkovodavo 10 kamuolių ir atlikdavo 2 rezultatyvius perdavimus.

S.Landry visoje lygoje pirmavo pagal atkovotus kamuolius, o „Kibirkšties“ vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė buvo nepralenkiama pagal dvitaškių pataikymo procentą.

Be S.Landry į Rytų Europos lygos simbolinį penketą pateko buvusi „Kibirkšties“ gynėja latvė Ieva Krastina (Rygos TTT, Latvija), Lietuvos rinktinės puolėja Giedrė Paugaitė (Minsko „Cmoki“, Baltarusija), ukrainietė Olga Dubrovina (Astanos „Tigers“, Kazachstanas) ir juodkalnietė Jelena Škerovič (Gdynės „Basket“, Lenkija).

Pirmosiomis Rytų Europos krepšinio lygos nugalėtojomis tapo Rygos TTT krepšininkės, kurios finale 81:67 palaužė Gdynės „Basket“ ekipą. Trečią vietą ir bronzos medalius iškovojo Astanos „Tigers“, kurias treniruoja Romualdas Petronis. Kazachstano klubas 58:54 įveikė Minsko „Cmoki“ su G.Paugaite ir Gabriele Gutkauskaite.

„Kibirkšties“ komanda EEWBL lygoje iškovojo 3 pergales, patyrė 4 nesėkmes, užėmė 5 vietą ir savo pasirodymą baigė po reguliariojo sezono.

Kartu su S.Landry Rytų Europos lygos lemiamas kovas Rygoje stebėjo ir „Kibirkšties“ komandos vadovas Dainius Virbickas.