Ketvirtąją pergalę paeiliui Lietuvos moterų krepšino lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkštis“ (12-4) su Shenita Landry priešakyje. Amerikietė trečiajame kėlinyje pelnę pusę komandos taškų (16 iš 32) ir paklojo pamatus pergalei Kaune 81:70 (12:19, 14:16, 32:15, 23:20) prieš vietos „Aistes-LSU“ (7-10).

Sėkmingai rungtynes pradėjusios šeimininkės po pirmųjų dešimties minučių buvo priekyje 19:12, o rezultatyviai užbaigus ir pirmąsias dvi antrojo ketvirčio atakas kaunietės įgijo dviženklę persvarą – 23:12.

Po ilgosios pertraukos Gintarei Paulauskaitei pataikius dvitaškį, Roko Kondratavičiaus auklėtinės dar turėjo užtikrintą pranašumą – 38:28, bet tuomet nebesulaikė įsisiautėjusios S. Landry. Ji iš pradžių inicijavo vilniečių spurtą 12:3, po kurio jos priartėjo per tašką – 40:41, o vėliau „Kibirkštis“ ir įsiveržė į priekį po Gabijos Meškonytės dviejų taškų – 48:47.

Po kiek daugiau nei mėnesio pertraukos į aikštę sugrįžusi puolėja per 23 minutes pelnė 10 taškų (4/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atliko 4 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 kamuolius, blokavo 1 metimą ir surinko 25 naudingumo balus.

Mačo lūžis antroje ketvirtojo kėlinio pusėje, kada po Monikos Petrauskaitės taiklaus metimo „Aistės-LSU“ sumažino savo atsilikimą iki keturių taškų – 66:70, bet tada S. Landry atsakė tuo pačiu ir inicijavo lemiamą Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos komandos spurtą 11:2, įtvirtinusį pergalingą „Kibirkšties“ pranašumą – 81:68.

Asmeninius rezultatyvumo ir naudingumo rekordus pagerinusi S. Landry per 33 minutes iš viso pelnė 28 taškus (13/17 dvitaškiai, 2/5 baudos), atkovojo 8 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo 3 metimus bei surinko 37 naudingumo balus.

Ankstesnis amerikietės rezultatyvumo rekordas LMKL buvo 24 taškai, o naudingumo – 30 balų.

„Aistės-LSU“: Karolina Kazočiūnaitė (9 atk. kam.) ir Klaudija Serkevičiūtė – po 14, Monika Petrauskaitė 13 (8 atk. kam., 6 rez. perd.), Deimantė Žukaitė 8.

„Kibirkštis“: Shenita Landry 28 (8 atk. kam., 3 blk.), Laura Juškaitė 19 (9 atk. kam.), Gabija Meškonytė ir Laurita Jurčiūtė – po 10.

Informacija: lmkl.lt