BIG-07219Ketvirtą pergalę iš tiek pat galimų Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) iškovojo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės. Vilniaus ekipa LMKL turnyro lyderių mūšyje 62:60 (16:10, 8:14, 16:23, 22:13) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ komandą ir tapo vienvaldėmis turnyro lyderėmis. „Kibirkšties-VIČI“ komandai tai buvo paskutinė repeticija prieš lapkričio 6 dieną prasidėsiančias Eurolygos varžybas.

BIG-07219The most crucial game of the last round was the first loss of undefeated Suduva (3-1) in Vilnius on Saturday night. Visitors were edged by Kibirkstis-VICI (4-0) 62-60. It ended at the same time the three-game winning streak of Suduva. It was a key game for the top position in the league as both teams had the same 3-0 record before this meeting. The hosts were tied at the half but managed to speed up in last two quarters eventually winning the game.

Mačą su „Sūduvos“ ekipa geriau pradėjo vilnietės, kurios per pirmas dešimt minučių susikrovė šešių taškų pranašumą (16:10). Antrame kėlinyje Marijampolės krepšininkės spurtavo ir išsiveržė į priekį (16:17), o po dvidešimties minučių švieslentėje degė lygus rezultatas (24:24).

Trečiojo kėlinio pradžioje nei vienai komandai nepavyko diktuoti savo sąlygų ir žaidimas buvo lygos, tačiau antroje ketvirčio dalyje sėkmingą žaidimą puolime pademonstravusios „Sūduvos“ krepšininkės į priekį išsiveržė septyniais taškais. Tačiau Vilniaus klubas nežadėjo pasiduoti. Sukaupusios visas jėgas ir pagerinusios žaidimą gynyboje „Kibirkštis-VIČI“ likus trims minutėms priartėjo iki minimumo (58:59), o likus pusei minutės rezultatas buvo lygus (60:60).

Likus aštuonioms sekundėms Gretos Šniokaitės metimas buvo netikslus, tačiau kamuolį po krepšiu atkovojo Lina Pikčiutė ir pelnė du taškus, taip išvedama Vilniaus klubą į priekį (62:60). Po Rimvydo Samulėno paprašytos minutės pertraukėlės „Sūduvos“ komanda rezultatyvios atakos suorganizuoti nesugebėjo. Olenkos Staščuk metimas tikslo nepasiekė, o Sandra Baliutavičiūtė kamuolį prarado.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Vita Kuktienė. Puolėja per 36 minutes pelnė 14 taškų (4/11 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 3/4 baudos), po krepšiais sugriebė 3 kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Greta Šniokaitė įmetė  13 taškų (2/9 dvitaškiai, 4 atk. kam., 3 per.), Ieva Krastina – 12 (4 per.), Lina Pikčiutė – 9 (11 atk. kam., 2 blk., 8 kld.), Rima Valentienė – 5 (7 rez. per.), Sofija Aleksandravicius – 4, Daina Gabalytė – 3, Mantė Kvederavičiūtė – 2, Kristina Alminaitė ir Hollie Mershon taškų nepelnė, o Ieva Šimkutė ir Eglė Šniokaitė aikštėje nepasirodė.

„Sūduvos“ komandoje Sandra Baliutavičiūtė ir Dovilė Saurazaitė pelnė po 13 taškų. Buvusi Vilniaus klubo žaidėja Ieva Prėskienytė per 22 minutes pelnė 5 taškus ir atkovojo 3 kamuolius.

Kibirkstis-VICI forced 20 Suduva turnovers. Strangely Suduva outrebounded Kibirkstis-VICI 42-30 including 28 on the defensive glass. Worth to mention a great performance of international forward Lina Pikciute who helped to win the game recording 9 points and 11 rebounds. The former international forward Vita Kuktiene contributed with 14 points for the winners. Kibirkstis-VICI’s coach Jurgita Streimikyte used a ten-player rotation in such tough game.

Forward Sandra Baliutaviciute replied with a double-double by scoring 13 points and 12 rebounds and Ukrainian center Elena Staschuk added 12 points and 13 rebounds in the effort for Suduva. Four Suduva players scored in double figures.

Kibirkstis-VICI have a solid four-game winning streak. Defending champion maintains first position with 4-0 record. Suduva at the other side keeps the second place with one game lost. They share the position with H-Sirenos. Kibirkstis-VICI are looking forward to face bottom-ranked Ruta-Univ. (#8) in Siauliai in the next round and are hoping to win another game. Suduva will play at home against the league’s second-placed H-Sirenos (#2) and it may be a tough game between close rivals.

Top scorers:

Kibirkstis-VICI: V.Kuktiene 14+3reb+3ast, G.Sniokaite 13+4reb, I.Krastina 12+2reb+1ast, L.Pikciute 9+11reb+2ast, R.Valentiene 5+3reb+7ast, S.Aleksandravicius 4+2reb

Suduva: D.Saurazaite 13+2reb+3ast, S.Baliutaviciute 13+12reb+1ast, E.Staschuk 12+13reb, R.Milieskiene 10+8reb+6ast, E.Briedyte 7+3reb+2ast, I.Preskienyte 5+3reb

Information: Eurobasket.com