BIG-80084Kiek neįprasta studentams dieną, sekmadienį, trejomis rungtynėmis startavo 2014-2015 metų Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionatas. Pergalingai pirmenybes pradėjo Kauno technologijos universiteto (KTU), Lietuvos sporto universiteto (LSU) ir Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės. Kaip ir ankstesniais metais, tai ir šiemet, turnyre dalyvaus ir Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidėjos.

Praėjusio sezono LSKL vicečempionės Mykolo Romerio universiteto (MRU) krepšininkės namuose net 30 taškų skirtumu – 76:46 (27:15, 17:17, 16:6, 16:8) nugalėjo Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) merginas.

MRU per pirmąjį kėlinį susikrovė 12 taškų pranašumą – 27:15 ir tokį patį skirtumą išlaikė iki didžiosios pertraukos. Antroje rungtynių pusėje VDU jau atrodė bejėgė pasipriešinti galingai rungtyniavusiai MRU ekipai ir neišvengė sutriuškinimo.

Nugalėtojų gretose „Kibirkšties-VIČI“ komandos gynėja Eglė Šniokaitė per 28 minutes pelnė 15 taškų (5/12 dvitaškiai, 1/8 tritaškiai, 2/4 baudos), atkovojo ir perėmė po 2 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 2 metimus blokavo.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos puolėja Indrė Dudėnaitė per 13 minučių pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai) ir atkovojo 3 kamuolius.

LSKL čempionės Lietuvos sporto universiteto (LSU) merginos savo žiūrovų akivaizdoje net 48 taškų skirtumu – 85:37 (23:14, 28:10, 28:7, 6:6) sutriuškino Vilniaus universiteto (VU) komandą.

LSU dar iki didžiosios pertraukos susikrovė 27 taškų pranašumą – 51:24 ir antra rungtynių pusė buvo tik formalumas.

VU gretose „Kibirkšties-VIČI“ gynėja Justina Kraujūnaitė per 27 minutes pelnė 7 taškus (3/11 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 1/1 baudos), atliko 5 rezultatyvius perdavimus, atkovojo 3 ir perėmė 4 kamuolius.

„Kibirkšties-VIČI“ vidurio puolėja Vita Žilinskaitė per 29 minutes įmetė 7 taškus (2/6 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 8 ir perėmė 2 kamuolius, blokavo 2 metimus ir atliko rezultatyvų perdavimą.

2014-2015 metais LSKL merginų grupės čempionate varžosi tos pačios 6 komandos: Lietuvos sporto universitetas (LSU), Mykolo Romerio universitetas (MRU), Klaipėdos universitetas (KU), Kauno technologijos universitetas (KTU), Vytauto Didžiojo universitetas (VDU) ir Vilniaus universitetas (VU).

Kaip ir praėjusį sezoną, taip ir šiemet kiekviena LSKL komanda gali pasistiprinti dviem moksleivėmis.

“Praėjusį sezoną atlikome eksperimentą – leidome kiekvienai LSKL komandai (tiek merginų, tiek vaikinų) į savo gretas pasikviesti po du moksleivius. Tai labai pasiteisino. Tie moksleiviai šiemet ir pasirinko tuos universitetus, kuriems atstovavo. Taigi, LSKL atliko ir švietėjišką, pritraukimo į universitetus misiją. Juk šiais emigracijos laikais daug jaunuolių pasirenka mokslus užsienio šalyse, o LSKL akcentuoja, kad Lietuvoje yra sudarytos puikios sąlygos studijuoti ir sportuoti. LSKL kasmet stipendijos apdovanoja geriausiai besimokančius lygos krepšininkus, taip pabrėždama mokslo svarbą”,- pasidžiaugė LSKL prezidentas Rimantas Cibauskas.

Anot LSKL generalinio sekretoriaus Jono Kurševičiaus, LSKL merginų čempionato rungtynės sekmadieniais vyks tik laikinai.

„Lietuvos moterų krepšinio lyga šiemet pradėjo organizuoti rungtynes ir antradieniais, tad mes, pagelbėdami komandoms, nusprendėme kai kurias LSKL rungtynes nukelti į sekmadienį. LSKL rungtynės sekmadieniais vyks tik tada, kai LMKL dvikovos bus žaidžiamos antradieniais. Bus daug dienų, kai LSKL merginos žais ir įprastą sau dieną – pirmadieniais. LSKL rungtynės sekmadieniais – laikinas reiškinys, – pabrėžė J. Kurševičius.

– LSKL čempionate rungtyniauja daug LMKL žaidėjų – kai kuriose komandose net po 5-6 merginas. Tikimės, kad LMKL komandų treneriai geranoriškai išleis savo žaidėjas padėti savo universitetų komandoms. Juk tai ne tik nauda universitetams, bet ir pačioms žaidėjoms – jos LSKL čempionate gali tobulėti, kelti savo meistriškumą“, – pridūrė J. Kurševičius.

Informacija: LSKL.lt ir bckibirkstis.lt