Vilniaus „Kibirkštis“ jau šiandien grįžta į tarptautinę areną. Vilnietės 19:30, „Jeep“ arenoje, moterų Europos taurės rungtynėse susigrums su Dėro „Uni Gyor“ ekipa, kuri antrajame pagal pajėgumą moterų krepšinio turnyre vis dar nėra pralaimėjusi. Visgi šiandienos mače mūsiškės bandys pristabdyti varžovių pergalingą traukinį.

Viena iš sostinės ekipos krepšininkių, kurios užduotys prasideda nuo gynybos, yra Justina Miknaitė. Nepaisant to, kad vilnietė tik šiemet debiutavo moterų Europos taurės turnyre, gynėja jau parodė, kokia jėga ji gali būti prie savojo krepšio.

Ašdodo „Maccabi“ lyderė Sharoti Walker-Kimbrough puolime buvo pristabdyta kone visą mačą ir naudingumo balus rinkosi atkovotais kamuoliais, o Ankaros „Botaš“ ekipoje Destiny Slocum pataikė vos 1 tritaškį iš 8.

„Manau, kad Europos taurėje debiutavau neblogai, – kalbėjo J. Miknaitė. – Aišku, pačiai savo pasirodymą vertinti yra sunku, bet abejose iki tol vykusiose rungtynėse stengiausi ir atidaviau visą save. Aikštelėje aš žinau savo užduotis, kurias kaskart stengiuosi įgyvendinti. Komandoje atmosfera yra gera – esame užsivedusios ir degame noru iškovoti pergalę šiandienos mače. Eisime, kovosime ir bandysime laimėti. Suprantame, kad šiame turnyre galime varžytis su bet kuo.“

Nepaisant debiuto Europos taurėje, J. Miknaitė pirmųjų žingsnių antrajame pagal pajėgumą Europos klubinio moterų krepšinio turnyre nesureikšmina.

„Nieko ypatingo nebuvo – kamuolys yra apvalus ir žaidžiame tą patį krepšinį, – prisiminė savo debiutines dvejas rungtynes J. Miknaitė. – Pasijautė, kad komandos turi po kelias aukštesnio kalibro žaidėjas iš aukštesnių lygų, turinčių didesnę patirtį. Buvo šiek tiek sunkiau žaisti gynyboje prieš jas, bet manau, kad prieš jas dar gan neblogai susitvarkėme.“

Kaip ir minėta, „Uni Gyor“ ekipa vis dar nėra pralaimėjusi Europos taurėje. Vengrijos komandą į priekį veda kelios krepšininkės.

Taškų prasme komandos lyderė yra amerikietė gynėja Aaryn Ellenberg-Wiley. Amerikietė šiame sezone Europos taurėje renka po 14 taškų ir atlieka 5,5 rezultatyvaus perdavimo, tačiau kol kas ypač stringa su metimais iš žaidimo. Gynėja per rungtynes išmeta vidutiniškai beveik 20 metimų iš žaidimo ir pataiko 5,5, kas yra 28,2 proc. pataikymas. Visgi lengvo pasivaikščiojimo ir tikėjimosi, kad gynėja vėl viską prames, nereikėtų.

Sostinėje antrą savaitę iš eilės bus galima matyti dviejų aukštaūgių dvikovą – Gintarė Petronytė prieš Beatričę Mompremier.

Naudingiausia komandos krepšininkė yra būtent B. Mompremier. Puolėja per dvejas rungtynes renka įspūdingą statistiką – 12,5 taško ir 15,5 atšokusio kamuolio. Tokie skaičiai konvertuojasi į 24 naudingumo balų vidurkį.

Taip pat nereikėtų pamiršti Deboros Dubei ir Doros Nagy. Abi krepšininkės yra solidžios pagalbininkės, renkančios po 11,5 taško per mačą.

„Žaisime prieš stiprią, agresyvią ir kovingą komandą, turinčia kelias patyrusias žaidėjas, todėl mūsų darbas, norint kovoti dėl pergalės, turėtų prasidėti nuo gynybos. Taip pat vengrių komanda yra ypač agresyvi gynyboje. Tikimės, kad pavyks pralaužti jų gynybą“, – dalinosi mintimis apie Dėro „Uni Gyor“ komandą veržlioji J. Miknaitė.

Vilniaus „Kibirkštis“ pirmuosiuose moterų Europos taurės mačuose parodė, kad niekada nenuleis rankų ir kovos iki pat rungtynių pabaigos. Tą šiam mačui akcentavo ir sostinės ekipos gynėja.

„Labai svarbu atsinešti didelį norą, nusiteikimą ir būti pasiruošus kovoti iki paskutinės sekundės“, – baigė J. Miknaitė.