BIG-11798Klaipėdos “Fortūnos” krepšininkės lemiamose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) ketvirtfinalio rungtynėse Klaipėdoje net 20 taškų skirtumu – 73:53 (27:11, 11:21, 21:8, 14:13) palaužė Kauno “Aisčių-LSU-Paradis” ekipą ir iškovojo kelialapį į pusfinalį. Ramunės Kumpienės auklėtinės seriją iki dviejų pergalių laimėjo rezultatu 2:1. Pusfinalyje klaipėdietės žais su „Kibirkšties-VIČI“ komanda.

Klaipėdietės nuo pat dvikovos pradžios nesiruošė su viešniomis juokauti – susitikimą pradėjo įspūdinga atkarpą – 19:0 ir nuolat diktavo savo žaidimo sąlygas.

Kaunietės vienu metu dar buvo priartėjusios iki 6 taškų – 32:38, tačiau tai truko labai trumpai – klaipėdietės, gausiai palaikomos savų sirgalių, vėl įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko –  53:33 ir jau ramiai bei užtikrintai baigė rungtynes.

„Fortūną“ į pergalę vedė Lina Aglinskaitė, pelniusi 26 taškus, Eglė Šikšniūtė pridėjo 19 (11 atk. kam.), Gabrielė Gutkauskaitė – 17 taškų.

Iš „Aisčių-LSU-Paradis“ ekipos dviženklį taškų skaičių (29) surinko tik Jolanta Marmienė. Lauros Svarytės sąskaitoje – 9 taškai.

Priminsime, kad pajūrio atstovės pirmąją ketvirtfinalio akistatą, vykusią kovo 19 dieną Klaipėdoje, laimėjo rezultatu 72:67, o antrose rungtynėse kovo 22 dieną Kaune pralaimėjo tik po pratęsimo rezultatu 62:72.

Ričardas Maceina (Kauno “Aisčių-LSU-Paradis” ekipos vyr. treneris): „Rungtynes pradėjome labai prastai. Vėliau buvo lyg ir gerų atkarpų, kai iki didžiosios pertraukos priartėjome iki 6 taškų – 32:38. Atrodė, kad rūbinėje viską išsiaiškinome, tačiau vėl po pertraukos pradėjome žaisti blogai. Klaipėdietės pajuto, kad gali laimėti ir jau buvo sunku pasivyti. Galbūt Klaipėdos komanda šįkart labiau norėjo laimėti, jų akyse degė noras. „Fortūnos“ krepšininkės – labiau patyrusios. Mūsų ekipoje noru degė ir dviženklį taškų skaičių surinko tik Jolanta Marmienė. Bent jau taip atrodo, pažvelgus į statistiką. Galbūt rungtynių svarba, atsakomybė slėgė jaunas žaidėjas.“

Ramunė Kumpienė („Fortūnos“ vyr. trenerė): „Pergalę lėmė kovingas nusiteikimas ir komandinis žaidimas. Kiekviena krepšininkė žaidė pasiaukojančiai, padėjo viena kitai. Tas komandinis darbas ir atvedė iki pergalės. Tuo labai džiaugiuosi. Visgi atsipalaiduoti nėra kada, dar laukia sunkus darbas, „Fortūnos“ merginos kaunasi ir Lietuvos studentų krepšinio lygos čempionate, gina Klaipėdos universiteto garbę. Ketvirtadienį mūsų pagrindas išvyksta į Vilnių Lietuvos studentų krepšinio lygus pusfinalyje kautis su Mykolo Romerio universiteto ekipa. Taip pat mes varžomės ir Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) turnyre. Kovo 30 dieną (sekmadienį) Panevėžyje mūsų laukia LKF taurės turnyro finalo rungtynės su Lietuvos čempionėmis ir Eurolygos dalyvėmis Vilniaus „Kibirkštis-VIČI“ krepšininkėmis. Kitą savaitę, antradienį, pradėsime , LMKL pusfinalio iki dviejų pergalių seriją su ta pačia Vilniaus ekipa. Vėliau lauks kovos dėl medalių iki trijų pergalių. Taigi, dar teks išlieti daug prakaito.“

Informacija: Vakarų ekspresas