C97A9630Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda pergalingai pradėjo 2013-2014 metų Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezoną. Sostinės krepšininkės pirmose oficialiose rungtynėse, praėjusio sezono finalo pakartojime, išvykoje 59:52 nugalėjo Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ ekipą. Vilnietės į savo sąskaitą įsirašė pirmąją pergalę, o Kauno rajono ekipa sezoną pradėjo nesėkme.

IMG_8612Another exciting game for Kibirkstis-VICI (1-0) which played in Kaunas against H-Sirenos (0-1). Kibirkstis-VICI won 59-52. It looked good early as H-Sirenos took an 1-point lead at the end of first quarter. But then Kibirkstis-VICI had a 18-12 second period charge getting the lead and H-Sirenos was not able to take back game control losing it eventually 52-59. Kibirkstis-VICI forced 22 H-Sirenos turnovers.

Rungtynes komandos pradėjo vienodai (7:7), tačiau kėlinio viduryje Lino Šalkaus vadovaujamos Kauno rajono krepšininkės įgijo trijų taškų pranašumą (13:16). Po dešimties minučių kovos „Kibirkštis-VIČI“ atsilikinėjo vienu tašku (18:19).

Antrą kėlinį geriau pradėjo Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės vadovaujamos vilnietės. Sostinės krepšininkės suaktyvino gynyba ir išsiveržė į priekį (31:27). Žaidimą savo rankose laikiusios „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės po dvidešimties minučių kovos pirmavo penkiais taškais (36:31).

Trečiame kėlinyje Vilniaus komanda pirmą kartą rungtynėse įgijo dviženklę persvarą, o paskutinę ketvirčio sekundę puikų reidą atliko ir du taškus pelnė Hollie Mershon.

Tačiau paskutiniame kėlinyje Kauno rajono komanda įrodė, jog nežada pasiduoti. Šeimininkės spurtavo 8-0 ir išsiveržė į priekį (46:47). Tačiau tada keturis taškus iš eilės pelnė Greta Šniokaitė, nesportine pražanga buvo nubausta Kornelija Balčiūnaitė, po krepšiais dominavo Lina Pikčiutė ir „Kibirkštis-VIČI“ pasiekė pirmą oficialią sezono pergalę – 59:52.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Greta Šniokaitė. Gynėja per 27 minutes pelnė 14 taškų (3/7 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau suklydo net 5 kartus.

Lina Pikčiutė įmetė 13 taškų (6/11 dvitaškiai, 7 atk. kam., 3 per., 4 kld.), Ieva Krastina – 10 (1/5 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 5 rez. per.), Rima Valentienė – 8 (2/5 tritaškiai, 5 atk. kam., 3 per.), Sofija Aleksandravicius ir Vita Kuktienė (0/5 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 10 atk. kam., 4 rez. per.) po 4, Daina Gabalytė, Kristina Alminaitė ir Hollie Mershon po 2.

Trenerės sprendimu aikštėje nepasirodė Mantė Kvederavičiūtė, Eglė Šniokaitė ir Ieva Šimkutė.

Kauno rajono komandoje Rasa Žemantauskaitė-Matlašaitienė įmetė 21 tašką, o Iveta Šalkauskė surinko 13.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais spalio 25 dieną Vilniuje su Klaipėdos „Fortūnos“ ekipa.

International forward Lina Pikciute stepped up and scored 13 points and 7 rebounds for the winners and the former international forward Vita Kuktiene chipped in 4 points, 10 rebounds and 4 assists. At the losing side the former international guard Rasa Zemantauskaite responded with 21 points and the former international power forward Iveta Salkauske scored 13 points and 8 rebounds.

Kibirkstis-VICI will play against Fortuna in Klaipeda in the next round and it will be for sure the game of the week.

Top scorers: Kibirkstis-VICI: G.Sniokaite 14+2reb+1ast, L.Pikciute 13+7reb, I.Krastina 10+1reb+5ast, R.Valentiene 8+5reb+2ast, S.Aleksandravicius 4+4reb, V.Kuktiene 4+10reb+4ast

H-Sirenos: R.Zemantauskaite 21+3reb+2ast, I.Salkauske 13+8reb+2ast, E.Taraseviciute 9+2reb, A.Baronenaite 4+2reb, M.Sauliute 3+4reb+3ast, K.Balciunaite 2+8reb+1ast.

Information: Eurobasket.com