Įspūdinga pergale kovas atrankos varžybas į 2013 metų Europos čempionatą pradėjo Lietuvos (1-0) moterų krepšinio rinktinė. Algirdo Paulausko auklėtinės Kauno sporto halėje 88:47 (17:14, 32:8, 19:21, 20:4) nepasigailėjo varžovių iš Olandijos (0-1). Prasidėjus antrajam kėliniui skirtumas tarp komandų tebuvo 3 taškai (17:14), tačiau tuomet septynių minučių atkarpą aikštės šeimininkė Lietuvos rinktinė laimėjo 23:5 ir įgijo triuškinantį pranašumą – 40:19.

Algirdas Paulauskas (Lietuvos rinktinės vyr. treneris): „Rungtynių pradžioje žaidėme chaotiškai ir ginantis, ir puolant. Gal tai jaudulys prieš pirmąsias rungtynes? Svarbiausia, kad merginos atrado save žaidime, susitvarkė su jauduliu ir laimėjome. Kiekviena šiandien nuveikė kažką gero. Visas reikėtų ir pagirti, ir papeikti, todėl nenoriu kurios nors išskirti. Sandra Linkevičienė ir Eglė Šulčiūtė puikiai įsiliejo į komandą, nors su ja beveik nesitreniravo. Žaidėjos, kurios sportuoja komandoje, daro pažangą, tačiau ir tas pačias klaidas.“

Kitą mačą Lietuvos moterų rinktinė žais jau šeštadienį (06.16), kuomet svečiuose išmėgins jėgas su Slovėnijos moterų rinktine.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinėje Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos marškinėlius vilkėjusi Gintarė Petronytė per 24 minutes pelnė 14 taškų ir buvo rezultatyviausia komandos žaidėja. Vidurio puolėja taip pat atkovojo 13 kamuolių, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir 5 metimus blokavo.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ puolėja Kristina Vengrytė per 22 minutes surinko 10 taškų, atkovojo 2 ir perėmė 5 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus. Greta Šniokaitė buvo registruota rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

Lietuva: Giedrė Paugaitė 13, Sandra Linkevičienė 12, Gabrielė Gutkauskaitė 11, Marina Solopova 10.

Olandija: Leoni Kooji 15, Naomi Halman 8, Anouk Biesters 7.

Informacija: Basketnews.lt
Nuotraukos autorius: Vytautas Mikaitis/LKF