2013 metų Europos moterų krepšinio čempionato atrankos turnyro septintosiose rungtynėse C grupėje šeštadienį Lietuvos rinktinė svečiuose 58:60 (7:15, 16:12, 18:25, 17:8) nusileido Slovakijos krepšininkėms ir patyrė antrąją nesėkmę. Paskutines rungtynes lietuvės žais trečiadienį Kaune su autsaidere Belgijos ekipa (0/6). C grupėje dar žaidžia Slovėnijos (4/3) ir Olandijos (2/4) komandos.

Į Senojo žemyno pirmenybių finalinį etapą pateks 1-2 vietas grupėje užimsiančios komandos.

Po dviejų kėlinių lietuvės atsiliko 23:27, o 26-ąją min. – 27:44. Po trijų kėlinių slovakės prmavo 52:41. Likus žaisti 2 min. 11 sek., Giedrė Paugaitė dvitaškiu metimu sumažino skirtumą iki minimumo (58:59). Po to lietuvės turėjo galimybių persverti rezultatą, tačiau rungtynių baigties joms pakeisti nepavyko. Pačioje rungtynių pabaigoje Eglės Šulčiūtės tritaškis ir Sandros Linkevičienės dvitaškis buvo netaiklūs.

Trenerio Algirdo Paulausko vadovaujamai Lietuvos rinktinei (5 pergalės/2 pralaimėjimai) 20 taškų (3/7 dvitaškiai, 14/17 baudos) pelnė Gintarė Petronytė, kuri praėjusiame sezoe vilkėjo Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos aprangą. G.Petronytė per 31 minutę taip pat atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius bei blokavo 3 varžovių metimus.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos žaidėja Kristina Vengrytė pasirodė starto penkete, tačiau žaidė 10 minučių ir per jas nepasižymėjo (0/1 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai). Puolėja atkovojo 2 kamuolius ir kartą prasižengė. Gynėja Greta Šniokaitė buvo registruota rungtynėms, tačiau aikštėje nepasirodė.

14 taškų pelnė E. Šulčiūtė, 10 – S. Linkevičienė, po 5 – Marina Solopova ir Inesa Visgaudaitė, po 2 – Giedrė Paugaitė ir Kamilė Nacickaitė.

Lietuvės iš 16 tritaškių pataikė tik 3 (18,8 proc.) ir po krepšiais pralaimėjo kovą dėl kamuolių 34-44.

Slovakijos komandai (5/1) 11 taškų pelnė Ivana Jalcova.

Lietuvos rinktinė pirmajame rate slovakes namuose įveikė 78:64.

Informacija: Krepsinis.net