BIG-20756Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje iškovojo šešioliktą pergalę. Šalies pirmenybių laimėtojos trečio rato mače namuose 76:69 (19:13, 19:22, 20:11, 18:23) nugalėjo Klaipėdos „Fortūnos“ ekipą ir toliau išlieka vienvaldėmis turnyro lentelės lyderėmis. Sostinės klubas LMKL bronzos medalių laimėtojas šį sezoną įveikė jau trečią kartą.

Mačą geriau pradėjo viešnios iš Klaipėdos, kurios po penkių minučių kovos pirmavo devyniais taškais (4:13), tačiau likusią ketvirčio dalį uostamiesčio atstovės taškų nepelnė, „Kibirkštis-VIČI“ spurtavo 15-0 ir po dešimties minučių kovos jau buvo priekyje (19:13).

Antro kėlinio pradžioje komandos apsikeitė taikliomis atakomis, o ketvirčio viduryje vilnietės jau susikrovė dviženklę persvarą (35:24). Vis tik „Fortūnos“ ekipa nesudėjo ginklų, spurtavo 8-0 ir sumažino atsilikimą (38:35).

Trečią kėlinį puikiai pradėjo „Kibirkšties-VIČI“ žaidėja Marina Solopova, kuri pataikė tris tolimus metimus iš eilės (49:36). Po pusvalandžio kovos komandas skyrė aštuoni taškai (58:46).

Per paskutines dešimt rungtynių minučių vilnietės toliau kontroliavo mačo situaciją. Kėlinio viduryje skirtumas pasiekė penkiolika taškų (73:58). Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė šešioliktą Vilniaus klubo pergalę šalies pirmenybėse.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Solopova. Krepšininkė per 18 minučių pelnė 17 taškų (5/7 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Sofija Aleksandravicius pelne 14 taškų (10 atk. kam.), Mantė Kvederavičiūtė – 10, Greta Šniokaitė – 9, Ieva Krastina – 8 (4 rez. per.), Rima Valentienė – 6, Vita Kuktienė – 5, Ieva Šimkutė – 3, Lina Pikčiutė ir Hollie Mershon po 2, o Eglė Šniokaitė taškų nepelnė.

„Fortūnos“ gretose Monika Grigalauskytė pelnė 20 taškų ir atkovojo 10 kamuolių, o Lina Aglinskaitė pelnė 18 taškų.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais po savaitės su Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkėmis.