BIG-06570Tik prieš parą grįžusios iš moterų Eurolygos pirmojo turo rungtynių Lenkijoje, penktadienį Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos krepšininkės jau vyko į Šiaulius, kur žaidė Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynes su „Rūtos-Universiteto“ komanda. Visas rungtynes sąlygas diktavusios Vilniaus krepšininkės šventė užtikrintą pergalę – 111:52 (32:12, 25:18, 26:15, 28:7). Tai buvo penktoji „Kibirkšties-VIČI“ komandos pergalė LMKL iš tiek pat galimų.

Nuo pat susitikimo pradžios situaciją kontroliavo „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės, kurios po kiekvieno kėlinio vis didino pranašumą. Vilniaus krepšininkės pirmą kartą šį sezoną perkopė 100 taškų ribą ir pasiekė didžiausią šio sezono pergalę – 59 taškai.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (52/33), atliko daugiau nei dvigubai rezultatyvių perdavimų (23/10) ir daugiau nei trigubai kamuolių perėmė (17/5).

Nugalėtojų gretose puikias rungtynes sužaidė Hollie Mershon. Legionierė iš Jungtinių Amerikos valstijų per 28 minutes pelnė 25 taškus (5/7 dvitaškiai, 5/5 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir surinko 29 naudingumo balus.

Eglė Šniokaitė įmetė 22 taškus (7/8 dvitaškiai, 5 atk. kam., 4 rez. per., 29 naud. bal.), Kristina Alminaitė – 14 (5/7 dvitaškiai, 7 atk. kam.), Mantė Kvederavičiūtė (2/3 tritaškiai, 8 rez. per.) ir Ieva Šimkutė (6/6 dvitaškiai, 7 atk. kam.) po 13, Sofija Aleksandravicius (3/13 dvitaškiai, 5 atk. kam., 3 rez. per.) ir Lina Pikčiutė po 6, Daina Gabalytė (8 atk. kam.), Greta Šniokaitė ir Ieva Krastina po 4, o Rima Valentienė ir Vita Kuktienė taškų nepelnė.

„Rūtos-Universiteto“ komandoje Katsiaryina Kashlei surinko 24 taškus, Ance Celmina pridėjo 10, Viktorija Juodeikytė ir Aistė Tamulytė po 6.

Iškovojusios penktą pergalę iš eilės „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės yra vienvaldės Lietuvos moterų krepšinio lygos turnyro lentelės lyderės. Šeštą nesėkmę patyrusios Šiaulių ekipa rikiuojasi paskutinė – aštunta.