BIG-92405Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygoje patyrė 10-ą nesėkmę. Vyriausiojo trenerio pareigose debiutavusio Algirdo Paulausko auklėtinės savo žiūrovų akivaizdoje, Mykolo Romerio universiteto sporto salėje, 50:54 (15:20, 8:7, 16:16, 11:11) nusileido Kauno „Aisčių-LSU-Paradis“ krepšininkėms. Po 19 rungtynių 9 pergales turintis sostinės klubas turnyro lentelėje nukrito į 5-ą poziciją.

Susitikimą geriau pradėjo viešnios, kurios po pirmųjų 10 minučių pirmavo 5-ių taškų skirtumu (15:20). Antrasis ketvirtis prasidėjo labai nerezultatyviai. Dvitaškį pataikė kaunietės, o tada abi komandos 5 minutes negalėjo pelnyti taškų. Kėlinio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ komanda suaktyvino savo žaidimą ir priartėjo iki trijų taškų (19:22), tačiau persverti rezultato nepavyko ir po dviejų kėlinių sostinės klubas turėjo 4 taškų deficitą (23:27).

Trečio kėlinio pradžioje „Kibirkštis-VIČI“ sumažino atsilikimą iki 2-ių taškų (27:29), tačiau tada pateko į duobę, kaunietės pataikė kelis tolimus metimus iš eilės ir susikrovė dviženklę persvarą (31:41). Vis tik  sukaupusios visas jėgas sostinės merginos iki ketvirčio pabaigos sugebėjo dar sykį sumažinti atsilikimą (39:43).

Ketvirtą kėlinį geriau pradėjo „Aistės“, kurios nutolo 8-ių taškų skirtumu, tačiau „Kibirkšties-VIČI“ ekipa pagerino gynybą ir priartėjo iki 2-ių taškų (45:47). Viskas sprendėsi paskutinę minutę, kai abi komandos apsikeitė netaikliomis atakomis, o viešnios nutolo 3 taškais. „Kibirkštis-VIČI“ lemiamai atakai turėjo 10 sekundžių, tačiau ukrainietė Vita Gorobets išleido kamuolį į užribį, o kaunietės pergalę įtvirtino baudomis (50:54).

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-VIČI“ komandoje žaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja per 31 minutę pelnė 18 taškų (6/11 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 0/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir išprovokavo 4 pražangas.

Vita Gorobets (5/15 dvitaškiai, 3 per.) ir Ieva Šimkutė (5/6 dvitaškiai, 7 atk. kam.) įmetė po 10 taškų, Ny Hammonds – 5, Daugilė Šarauskaitė – 4 (1/7 dvitaškiai, 9 atk. kam., 5 blk.), Vitalija Kaminskytė – 3 (4 per.), o Vita Žilinskaitė (2 blk.) ir Indrė Dudėnaitė taškų nepelnė.

„Aisčių-LSU-Paradis“ komandoje Neringa Skadaitė įmetė 22 taškus, Laura Svarytė pridėjo 13 taškų ir 7 atkovotus kamuolius, o Greta Tamašauskaitė pelnė 8 taškus.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI“ komanda žais šeštadienį, kai namuose priims Kauno rajono „Sirenų“ krepšininkes. Tai bus antrosios Lietuvos krepšinio federacijos taurės ketvirtfinalio rungtynės.