Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšinio komanda iškovojo trečią pergalę iš eilės Lietuvos moterų krepšinio lygoje. Sostinės krepšininkės namuose priėmė Šiaulių „Rūtos-Universiteto“ komandą ir iškovojo pergalę rezultatu 77:44 (22:15, 18:10, 23:12, 14:7). Tai buvo trečioji Vilniaus klubo pergalė iš tiek pat galimų, o šiaulietės per tris mačus patyrė antrą nesėkmę.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilnius women basketball team’s winning streak in the start of the season reached 3 games. In the match of Lithuanian Women Basketball League (LBWL) in Vilnius Kibirkstis-VICI-IKI won against Ruta-Universitetas Siauliai 77:44 (22:15, 18:10, 23:12, 14:7). Team from Vilnius won all three matches of the national championship, Siauliai squad suffered a second defeat.

Rungtynes vilnietės pradėjo tokiu penketuku: Sakellie Daniels, Greta Šniokaitė, Kristina Vengrytė, Vita Kuktienė ir Kristina Alminaitė. Sužaidus keturias minutes visos žaidėjos buvo pelniusios po 2 taškus ir „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pirmavo dešimties taškų skirtumu (10:0). Ketvirčio viduryje žaidimas išsilygino, paskutinę minutę šiaulietės sumažino atsilikimą iki septynių taškų (22:15).

Antrame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa pradėjo tolti. Aikštėje pasirodžiusi Celeste Trahan-Davis dominavo po abiem krepšiais ir skirtumas tik didėjo. Po dviejų kėlinių komandas jau skyrė penkiolika taškų (40:25). Jau trečiojo kėlinio pradžioje skirtumas šoktelėjo iki dvidešimties (45:25). Nors Šiaulių krepšininkės buvo šiek tiek sumažinusios atsilikimą, tačiau sėkmingai sužaista ketvirčio pabaiga leido „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandai po trijų kėlinių pirmauti užtikrintai (63:37).

Ketvirtame kėlinyje ir toliau viskas klostėse pagal pirminį scenarijų. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos toliau diktavo sąlygas. Paskutinis klausimas buvo ar Vilniaus komandai pavyks pasiekti trisdešimties taškų skirtumo ribą. Likus minutei Vita Kuktienė dvitaškiu tai padarė (75:44). Galutinis teisėjo švilpukas paskelbė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ pergalę (77:44).

„Geros rungtynės, turėjome sau išsikeltų tikslų ir mėginome juos įvykdyti, – kalbėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – Tai buvo geras jėgų pasitikrinimas prieš mūsų laukiančias kol kas svarbiausias sezono rungtynes su „Ružomberok“ komanda Europos taurėje. Visos krepšininkės aikštėje praleido panašiai laiko, tai yra tokios rungtynės, kai galime išbandyti visas krepšininkes. Merginos turėjo savo užduotis ir galėjo save pademonstruoti rungtynėse. Visokių dalykų buvo, ir gerų, ir prastesnių. Žinoma, dar daug ką turime taisyti“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Celeste Trahan-Davis. Puolėja per 22 minutes pelnė 14 taškų (6/9 dvitaškiai, 2/2 baudos), po krepšiais sugriebė 15 atšokusių kamuolių, blokavo 2 metimus ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Vitalija Vaščiūnaitė įmetė 13 taškų (3/5 tritaškiai), Mantė Kvederavičiūtė ir Lina Pikčiutė (5/6 dvitaškiai, 1/5 baudos, 6 atk. kam., 2 blk.) po 11, Kristina Vengrytė – 8 (4/8 dvitaškiai), Sakellie Daniels – 7 (7 rez. per.), Vita Kuktienė – 6 (5 atk. kam.), Greta Šniokaitė – 5, Kristina Alminaitė – 2 (8 atk. kam., 2 blk.), o Rima Valentienė (0/5 tritaškiai, 5 atk. kam.) ir Ieva Prėskienytė taškų nepelnė.

„Rūtos-Universiteto“ komandoje Santa Okockytė įmetė 10 taškų (4/14 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai), Ieva Kazlauskaitė (3/12 dvitaškiai), Silvija Kuodienė ir Lidziya Panasiuk (4/11 dvitaškiai) pelnė po 8.

“It was a good game. We had our goals in the match and tried to achieve them, – said Jurgita Streimikyte-Virbickiene, coach of Kibirkstis-VICI-IKI. – We had a good chance to check our potential before an upcoming FIBA Eurocup game against Ruzemberok team, that will be the most important match for us so far. All players had a similar amount of minutes in this game, we had a chance to examine all the girls. All of them had their tasks and wanted to show what they can do. There were everything, good and not that good moments. Of course we still have to improve many things.

Celeste Trahan-Davis spent 22 minutes on the court and scored 14 points (6/9 2pt, 2/2 FT), collected 15 rebounds, blocked 2 shots and made one assist.

Vitalija Vasciunaite added 13 points (3/5 3pt), Mante Kvederaviciute and Lina Pikciute (5/6 2pt, 1/5 FT, 6 reb., 2 bl.) – 11 points each.