Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) čempionato antro etapo – Elito diviziono varžybų – B grupės rungtynėse antradienį Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“ namuose 86:59 (27:14, 18:13, 24:17, 17:15) nugalėjo Gardino „Viktoria“ (Baltarusija) krepšininkes. Vilniaus klubas turi tris pergales ir du pralaimėjimus, o „Viktoria“ ekipa pralaimėjo visus penkis žaistus susitikimus.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilniaus (LTU) dominated in a home game of Baltic Women Basketball League’s Elite division group B on Tuesday against Viktoria Grodno (BLR) team and recorded a convincing win 86-59. Vilniaus club has three victories and two defeats. Viktoria lost all five games played.

Baltarusės į Mykolo Romerio universiteto sporto salę atvyko likus 10 minučių iki rungtynių pradžios, o vilnietės nuo pat rungtynių pradžios perėmė žaidimo kontrolę į savo rankas ir nepaliko varžovėms vilčių net pagalvoti apie pergalę.

Po 10 žaidimo minučių šeimininkės pirmavo 27:14, 19-ą min. įgijo 20 taškų pranašumą (43:23), po trijų ketvirčių komandas skyrė 25 taškai 69:44, o 38-ą min. skirtumas išaugo iki 29 taškų (84:55).

“Kibirkštis-VIČI-IKI” laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių net 61-34, tačiau klydo dažniau nei varžovės (22 ir 15 klaidų). Gardino krepšininkės dvitaškius ir tritaškius metė vos 26,8 proc. taiklumu (19/71).

„Šiandien galėjo pasireikšti visos krepšininkės, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Žinoma, klaidų skaičius yra per didelis, kai žaidžiame su tokio lygio komanda. Dabar turėsime savaitės pertrauką, tai šiek tiek „įkrausime“ merginas ir ruošimės Lietuvos ir Baltijos čempionatų lemiamoms kovoms“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Krepšininkė pelnė 17 taškų.

Kristina Alminaitė įmetė 16 taškų (19 atk. kam.), Ieva Prėskienytė 13 (8 atk. kam.), Eglė Šniokaitė ir Lina Pikčiutė (9 atk. kam.) po 10 taškų.

„Viktoria“ gretose Marija Roščenia pelnė 19 taškų ir sugriebė 12 atšokusių kamuolių.

Hosts took control of the game from the very beginning. After the first quarter Lithuanian team led 27-14, in 19th minute had a 20-point advantage 43-23, after three quarters were ahead 69-44 and in 38th minute extended their lead to 29 points 84-55.

Kibirkstis-VICI-IKI outrebounded their opponents 61-34, but made more turnovers (22 and 15). Grodno team made only 26.8 percent of field-goals (19/71).

Kibirkstis-VICI-IKI Vilniaus (LTU) – Viktoria Grodno (BLR) 86-59 (27-14, 18-13, 24-17, 17-15).

Kibirkstis-VICI-IKI: Mante Kvederaviciute 17, Kristina Alminaite 16 (19 rebounds), Ieva Preskienyte 13 (8 rebounds), Egle Sniokaite 10, Lina Pikciute 10 (9 rebounds).

Viktoria: Maryia Rashchenia 19 (12 rebounds), Alena Holubeva 18, Karalina Padshyvalava 12.