2012-2013 metų DNB LKF taurės moterų turnyro finale šeštadienį kovos Kauno rajono „Hoptrans-Sirenos“ ir Vilniaus „Kibirkštis-VIČI-IKI“, penktadienį pusfinalyje 83:43 (29:9, 22:15, 18:10, 14:9) nugalėjusi Vilniaus „Jaunujų talentų“ ekipą. Intriga šiose rungtynėse laikėsi labai trumpai. Jau pirmajame kėlinyje „Kibirkštis-VIČI-IKI“ merginos įgijo solidžią persvarą ir šventė tvirtą pergalę.

Deja, pergalę aptemdė vilniečių gynėjos Gretos Šniokaitės patirta trauma. Krepšininkei per rungtynes išniro petys ir šeštadienį turnyro finale padėti savo komandai ji negalės.

Nors „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pataikė vos 3 tolimus metimus (3/11) ir 6 baudos metimus (6/10), tačiau užtikrintai laimėjo kovą po krepšiais (58/32) ir atliko penkis kartus daugiau rezultatyvių perdavimų (21/4)

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Krepšininkė per 34 minutes pelnė 23 taškus (10/14 dvitaškių, 0/2 tritaškiai, 3/6 baudos), atkovojo 9 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir 2 metimus blokavo.

Vidurio puolėja Lina Pikčiutė atliko dvigubą dublį: pelnė 20 taškų (9/14 dvitaškiai, 2/2 baudos) ir atkovojo 10 kamuolių.

Kristina Vengrytė įmetė 10 taškų (6 atk. kam., 4 rez. per.), Eglė Šniokaitė – 9 (3/3 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai), Ieva Prėskienytė – 6, Kristina Alminaitė (11 atk. kam., 5 blk., 4 kld.) ir Indrė Dudėnaitė (5 atk. kam., 4 kld.) po 4, Rima Valentienė – 3, Vita Kuktienė ir Greta Šniokaitė po 2.

„Jaunieji talentai“: Dalia Belickaitė 13, Justina Kraujūnaitė 10 (9 kld.), Austėja Širšinaitytė 7 (2/12 dvit.).

Šeštadienį turnyro mažajame finale 15 val. susigrums „Jaunieji talentai“ ir Klaipėdos „Fortūna“, o 17.15 val. didžiajame finale dėl taurės susigrums „Hoptrans-Sirenos“ ir „Kibirkštis-VIČI-IKI“.

Informacija: Basketnews.lt ir Bckibirkstis.lt