Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komanda toliau tęsia pasiruošimą naujam sezonui. Sostinės krepšininkės kelias dienas sportavusios Vilniuje, antradienį atvyko į Druskininkus, kur draugiškose rungtynėse 58:54 (14:15, 11:9, 11:13, 22:17) palaužė Baltarusijos lygos čempiones ir Baltijos moterų krepšinio lygos finalininkes Minsko „Horizont“ krepšininkes.

Kibirkstis-VICI-IKI continues to prepare for the new season. After few days of practising in Vilnius, the team left for Druskininkai on Tuesday, where another preseason game was played. Belarussian champions and finalists of Baltic Women Basketball League Horizont Minsk were beaten with the score 58:54 (14:15, 11:9, 11:13, 22:17).

Rungtynės vyko banguotai, o „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginoms sunkiai sekėsi pulti ir po pirmojo kėlinio Baltarusijos krepšininkės pirmavo vieno taško skirtumu (15:14). Antrame kėlinyje ir toliau abiems komandoms prastai sekėsi atakuoti. Po itin nerezultatyvaus kėlinuko komandos išėjo ilsėtis minimalia persvara pirmaujant lietuvėms (25:24).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos atsigavo, surengė kelias rezultatyvias atakas ir skirtumas šoktelėjo iki devynių taškų. Tačiau ketvirčio pabaiga sėkmingiau sužaidė „Horizont“ komanda, kuri po trijų kėlinių išsiveržė į priekį (36:37).

Ketvirtame kėlinyje pirmaujanti komanda keitėsi kelis kartus. Tačiau Mantės Kvederavičiūtės ir Gretos Šniokaitės tritaškiai metimai leido „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandai šiek tiek pabėgti į priekį ir sunkiose rungtynėse pasiekti pergalę (58:54).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Celeste Trahan-Davis. Legionierė iš Jungtinių Amerikos valstijų pelnė 16 taškų. G.Šniokaitė įmetė 11 taškų, M.Kvederavičiūtė – 10, Sakellie Daniels – 8, Lina Pikčiutė – 5, Vitalija Vaščiūnaitė – 4, o Rima Valentienė ir Kristina Vengrytė nepasižymėjo. Vidurio puolėja Ieva Prėskienytė aikštėje nepasirodė trenerių sprendimu.

„Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandoje dėl traumų vis dar negali rungtyniauti Eglė Šniokaitė, Indrė Dudėnaitė ir Sigita Galdikaitė, o Vita Kuktienė nežaidė dėl ligos.

„Horizont“ komandoje buvusi Kauno „Viči-Aisčių“ žaidėja Tatsiana Lichtarovič pelnė 10 taškų.

Kitas draugiškas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais trečiadienį. Lietuvių varžovėmis bus kitas Baltarusijos klubas Minsko „Minsk 2006“.

Nuotrauka: BWBL.ltKibirkstis-VICI-IKI Vilnius: Celeste Trahan-Davis – 16, G. Sniokaite – 11, M.Kvederaviciute – 10, Sakellie Daniels – 8, Lina Pikciute – 5, Vitalija Vasciunaite – 4 points. Rima Valentiene and Kristina Vengryte did not score. Ieva Preskienyte did not play by coach decision.

Egle Sniokaite, Indre Dudenaite and Sigita Galdikaite still can not play because of injuries. Vita Kuktiene also missed the game because of illness.