Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės pergalingai pradėjo Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) Elito grupės kovas. Lietuvos klubas pirmose rungtynėse išvykoje 80:73 palaužė Kijevo „Tim-Scuf“ komandą iš Ukrainos. Po pirmojo turo vilnietės rikiuojasi antroje B grupės vietoje, o ukrainietės – trečios.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilnius (LTU) started Baltic Women Basketball League championship with a win in Ukraine. In its first game in group B of the second stage of the competition on Tuesday Vilnius club defeated Tim-Scuf Kyiv (UKR) 80-73. Visitors were led by Mante Kvederaviciute who scored 25 points. Vita Kuktiene added 20 points.

Rungtynės prasidėjo įtempta kova. Pirmąsias dvidešimt minučių vyko kova taškas į tašką. Komandos išėjo ilsėtis, kai „Tim-Scuf“ ekipa pirmavo vieno taško persvara.

Trečiame kėlinyje įvyko lūžis. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ ekipa sutankino gynybą, ekipos tritaškininkėms atsirišo krepšys ir kėlinį vilnietės laimėjo rezultatu 31:13 bei susikrovė 17 taškų pranašumą.

Ketvirtame kėlinyje likus žaisti penkioms minutėms ukrainietės pakilo į lemiamą šturmą, tačiau labiau patyrusios „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės sugebėjo išlaikyti pranašumą. Nors vilnietės kėlinį pralaimėjo dešimties taškų skirtumu, tačiau po atkaklios kovos Vilniaus klubo debiutas Elito grupėje pavyko – 80:73.

„Buvo labai sunkios rungtynės, – po mačo teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė. – „Tim Scuf“ yra labai netipiška komanda. Visos penkios aikštėje esančios krepšininkės gali mesti ir pataikyti tritaškius. Visos Ukrainos klubo krepšininkes žemos, todėl daugiausiai stengėsi veržtis po krepšiu. Mūsų pergalę lėmė agresyvus žaidimas ir patikima gynyba. Šįkart daug metėme tolimų metimų, nes varžovės ilgą laiką gynėsi „aikštės gynyba“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Mantė Kvederavičiūtė. Gynėja pelnė 25 taškus (3/5 tritaškiai).

Vita Kuktienė surinko 20 taškų (4/6 tritaškiai), Greta Šniokaitė – 14 (3/7 tritaškiai), Kristina Vengrytė – 10, Kristina Alminaitė – 5, Rima Valentienė ir Lina Pikčiutė po 3, o Eglė Šniokaitė ir Ieva Prėskienytė taškų nepelnė. Indrė Dudėnaitė trenerio sprendimu aikštėje nepasirodė.

„Tim-Scuf“ gretose Julia Berezynec ir Miriam Uro-Nille surinko po 20 taškų.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais penktadienį. Tai bus Lietuvos čempionato (LMKL) rungtynės su Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“ komanda.Iuliia Berezynets and Miriam Uro-Nilie were the best in Kyiv’s team. They scored 20 points each.

Kibirkstis-VICI-IKI: Mante Kvederaviciute 25, Vita Kuktiene 20, Greta Sniokaite 14, Kristina Vengryte 10.

Tim-Scuf: Iuliia Berezynets 20, Miriam Uro-Nilie 20.