Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa patyrė antrą nesėkmę Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje. Sostinės krepšininkės trečiose finalo rungtynėse svečiuose 62:86 (18:20, 11:22, 19:20, 14:24) turėjo pripažinti Kauno „Viči-Aisčių“ komandos pranašumą. Vilniaus ekipa serijoje iki trijų pergalių pralaimi 1:2. Ketvirtosios serijos rungtynės įvyks ketvirtadienį Vilniuje.

Rungtynes geriau pradėjo vilnietės (9:6), tačiau iki pirmo ketvirčio pabaigos likus trims minutėms „Viči-Aistės“ ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą (10:13). Kėlinio pabaigoje komandos apsikeitė taikliomis atakomis ir po dešimties minučių kovos sostinės ekipa atsilikinėjo dviejų taškų persvara (18:20).

Antrą kėlinį geriau pradeda aikštės šeimininkės ir jau po keturių minučių skirtumas pirmą kartą tampa dviženklis (22:32). „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandai nepadeda ir vyriausiojo trenerio Tado Stankevičiaus paprašyta minutės petraukėlė. Vilnietės sunkiai randa kelią link varžovių krepšio ir po dviejų kėlinių atsilieka trylikos taškų skirtumu (29:42).

Trečią kėlinį dar kartą geriau pradėjo „Viči-Aistės“. Sužaidus kelias minutes kaunietės išsiveržė į priekį penkiolikos taškų skirtumu (42:57). Ketvirčio pabaigoje sostinės ekipa jau atsilikinėjo aštuoniolikos taškų persvara (42:60), tačiau kelios sėkmingos atakos leido sumažinti atsilikimą iki keturiolikos taškų (48:62).

Ketvirto kėlinio pradžioje „Kibirkšties-Tichės-IKI“  ekipa vėl pradėjo buksuoti ir skirtumas pirmą kartą pasiekė dvidešimties taškų ribą (48:71). Vilniaus krepšininkėms sunkiai sekėsi surasti kelius link kauniečių krepšinio. Paskutinę minutę sostinės merginų atsilikimas padidėjo iki dvidešimt penkių taškų (61:86).

„Jeigu yra toks rezultatas, vadinasi, jis atspindi komandų pajėgumą, – po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyr. treneris T.Stankevičius. – Žaidėme blogai, visur turėjome problemų. Pralaimėjome tiek kovą po krepšiais, tiek nesugebėjome apsiginti. Jeigu žiūrėtume vien į protokolą, turėjome pralaimėti dar didesniu skirtumu. Trūksta krepšininkių indėlio, kurios ankstesniuose etapuose mus tempė į priekį. Po pirmų rungtynių užmigome, galbūt pažadinome žvėrį. Dabar žaisim ketvirtadienį, eisim kautis dėl pergalės, tikrai neateisime tik pasivaikščioti“.

„Nesitikėjome tokių lengvų rungtynių, – kalbėjo „Viči-Aisčių“ treneris Mantas Šernius. – Ypač mane nustebino antra dalis. Panelės rimtai nusiteikė kovai, nors mačo pradžia ir buvo vangoka. Pirmos finalo serijos rungtynės buvo geras šaltas dušas. Nors dabar jau galėjome atostogauti, tačiau turėsime dar dvi dienas dirbti. Bandysime atostogauti po ketvirtadienio rungtynių, tačiau reikės nesivelti į „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos žaidimą“.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipoje žaidė Gintarė Petronytė. Vidurio puolėja per 34 minutes pelnė 21 tašką, po krepšiais atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 3 metimus.

Greta Šniokaitė įmetė 13 taškų, Sakellie Daniels – 12, Laima Rinkevičiūtė – 8, Eglė Šniokaitė ir Vita Žilinskaitė po 3, Kristina Vengrytė – 2, o Šarūnė Povilionytė taškų nepelnė.

Kauno komandoje Vaida Sipavičiūtė surinko 17 taškų, Vita Kuktienė pridėjo 15, o Mantė Kvederavičiūtė ir Courtnay Pilypaitis po 9.