Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda antrose Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijos rungtynėse namuose 68:92 (15:30, 18:27, 11:15, 24:20) nusileido daugkartinėms šalies čempionėms Kauno „Viči-Aistėms“ ir finalo serijos iki rijų pergalių rezultatas tapo lygus 1-1.

Rungtynių pradžioje po keturių Sakellie Daniels taškų rezultatas buvo lygus (4:4), tačiau tada kaunietės nutolo (6:12), o sužaidus penkias minutes įgijo dešimties taškų persvarą (8:18). Netrukus „Viči-Aistės“ spurtavo 9-0 ir po pirmo kėlinio pirmavo 15 taškų skirtumu (15:30).

Antro kėlinio pradžioje LMKL čempionės pasiuntė vilnietes į nokdauną. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pralaimėjo atkarpą 0-11 (20:45). Po dviejų kėlinių sostinės klubas atsilikinėjo 24 taškais (33:57).

Trečiajame kėlinyje abi komandos pradėjo aktyviau gintis. Komandos sunkiai sekėsi rasti kelių link varžovių krepšinio, tačiau sėkmingiau sužaista ketvirčio pabaiga leido kaunietėms dar padidinti pranašumą (44:72).

Paskutinis rungtynių kėlinys tapo daugiau formalumas. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandos treneris leido pasireikšti mažiau rungtyniaujančios žaidėjoms, tempą sulėtino ir šalies čempionės. Teisėjo švilpukas paskelbė kauniečių pergalę (68:92) ir finalo serijos rezultatas tapo lygus.

„Atsitiko, ko labiausiai bijojome, neatlaikėme pirmų kėlinių tempo, – kalbėjo „Kibirkšties-Tichės-IKI“ treneris Tadas Stankevičius. – Kaunietės puikiai pataikė, pabėgo dvidešimt taškų skirtumu ir rungtynės buvo išspręstos. Neveikė nei asmeninė, nei komandinė gynyba. Kaune mes nedavėm joms pabėgti, kai yra lygus rezultatas tada galima žaisti, jeigu „Viči-Aistės“ pabėga – laimėti neįmanoma. Viskas yra realu, jeigu mes vienas laimėjome, galime laimėti ir kitas. Tačiau bus labai sunku“.

„Psichologiškai šios rungtynės mums buvo labai sunkios, – teigė „Viči-Aisčių“ treneris Mantas Šernius. – Buvome praradę namų pranašumą. Džiaugiuosi, kad komanda atvažiavo susikaupusi. Nebuvome nusiteikę juokauti. Išpildėme pagrindinius uždavinius, sustabdėme G.Petronytę, pagreitinome žaidimą. Padarėme nemažai klaidų, jas stengsimės ištaisyti. Žiūrovai gali ir ateityje tikėtis labai gerų rungtynių“.

Rezultatyviausiai sostinės gretose žaidė Eglė Šniokaitė. Gynėja per 31 minutę pelnė 25 taškus bei perėmė 5 ir atkovojo 2 kamuolius.

S.Daniels įmetė 13 taškų (3 rez. per., 6 kld.), Gintarė Petronytė – 11 (8 atk. kam.), Laima Rickevičiūtė – 6 (5 atk. kam.), Greta Šniokaitė – 5, Kristina Vengrytė – 4, Vita Žilinskaitė ir Ieva Prėskienytė po2, o Šarūnė Povilionytė taškų nepelnė.

„Viči-Aisčių“ gretose Courtnay Pilypaitis įmetė 19 taškų, Vita Kuktienė – 13, o Tatsiana Likhtarovič, Rima Valentienė ir Aija Putnina po 11.

Kitos finalo rungtynės įvyks balandžio 24 dieną Kaune.