Dešimtą nesėkmę Lietuvos moterų krepšinio lygoje patyrė Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda. Sostinės krepšininkės namuose 72:88 (12:25, 20:19, 22:25, 18:19) turėjo pripažinti daugkartinių šalies čempionių Kauno „Viči-Aisčių“ ekipos pranašumą. Po šių rungtynių Vilniaus komanda išlieka ketvirta, o kaunietės – pirmos.

Rungtynes dvitaškiu metimu pradėjo Sakellie Daniels (2:0), tačiau Kauno komanda į tai atsakė spurtu 10-0. Jau pirmo kėlinio viduryje viešnios susikrovė dviženklį pranašumą (4:16). Ketvirčio pabaigoje po dviejų taiklių Kristinos Vengrytės metimų skirtumas aptirpo iki dešimties (10:20).

Antro kėlinio pradžioje vilnietės sumažino atsilikimą iki vienženklio skaičiaus (19:28), tačiau netrukus „Viči-Aistės“ nutolo penkiolikos taškų skirtumu (19:34). „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda, daugiausiai Gintarės Petronytės pastangomis, neleido Kauno komandai pabėgti. Po dviejų kėlinių ekipas skyrė 13 taškų (31:44).

Trečiojo kėlinio pirmoje pusėje žaidimas išsilygino. Nors ketvirčio pabaigoje „Viči-Aisčių“ pranašumas sumažėjo iki dvylikos taškų (50:62), tačiau kaunietės vėl spurtavo ir susikrovė solidžią persvarą (54:69).

Paskutiniame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda dar kartą sukaupė jėgas ir sumažino atsilikimą iki dvylikos taškų (62:74). Tačiau tai buvo viskas, ką pavyko pasiekti sostinės ekipai. LMKL čempionės išlaikė savo persvarą ir pasiekė pelnytą pergalę (72:88).

Vilniaus komanda šiose rungtynėse pataikė vos 2 tritaškius metimus iš 11 (18 proc.), o Kauno ekipa 10 iš 20 (50 proc.)

„Laimėjo patirtis ir ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis, – po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Trūksta mums tokių rungtynių, kai žaidžiame su stipresne komanda. Reikia mokėti žaisti tokias rungtynes, reikia mokėti save nuteikti prieš mačą. Kai kurios žaidėjos šiandien atrodė prastai. Kaip teko girdėti kalbas, tokios „Viči-Aisčių“ komandos šiemet dar niekas nematė LMKL čempionate. Smagu, kad Eurolygos ekipa ruošiasi prieš mus žaisti. Mūsų žaidėjos stengėsi atlikti iškeltus uždavinius, tačiau ne viskas pavyko. Kai kurias mūsų merginas, galbūt, sukaustė pilna salė žiūrovų“.

„Žinojome ir laukėme, kad rungtynės bus nelengvos, buvo daug kalbų, kad sulauksime atkaklaus pasipriešinimo, – vicibasket.lt interneto svetainei teigė Kauno komandos treneris Mantas Šernius. – Džiaugiuosi, jog merginos dvikovai puikiai nusiteikė psichologiškai ir jau rungtynių pradžioje kietos gynybos dėka susikrovėme 10 taškų persvarą, o vėliau kontroliavome rungtynių eigą. Svarbu, kad sulig kiekvienomis rungtynėmis, laiptelis po laiptelio, žengiame į priekį ir tampame vis geresne komanda".

Rezultatyviausiai „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandoje žaidė Kristina Vengrytė. Komandos kapitonė pelnė 20 taškų (9/16 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), po krepšiais sugriebė 7 atšokusius kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, tačiau suklydo net 6 kartus.

Gintarė Petronytė pelnė 16 taškų (5/9 dvitaškiai, 6/9 baudos, 13 atk. kam., 6 per., 3 blk.), Eglė Šniokaitė – 14 (9/10 baudos, 4 atk. kam.), Sakellie Daniels – 9 (4/8 dvitaškiai, 8 rez. per., 5 atk. kam.), Šarūnė Povilionytė – 5, Laima Rickevičiūtė – 4 (2/8 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Greta Šniokaitė ir Ieva Prėskienytė po 2, o Dalia Belickaitė taškų nepelnė.

„Viči-Aisčių“ komandoje Vita Kutienė surinko 22 taškus, Aija Putnina pridėjo 16, o Courtnay Pilypaitis – 11.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda žais penktadienį. Tai bus LMKL reguliaraus sezono paskutinės rungtynės. Vilniečių varžovės Kauno „LKKA-Aistės“. Rungtynių pradžia 17:15 val.

„Dvi dienos poilsio iki kitų rungtynių. Tai nebus problema. Visą šį sezoną žaidžiame panašiu tempu. Jeigu laimėsime penktadienį, tada turėsime dvylika dienų pasiruošti pusfinalio mačams. Dirbsime“, – tikino T.Stankevičius.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda dėkoja Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniams ir Žemynos mokyklos mokiniams, kurie apsilankė rungtynėse ir audringai palaikė Vilniaus komandą.