Paskutiniam žingsniui pritrūko jėgų. Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda nustebino ne vieną krepšinio aistruolį, sugebėdama mesti rimtą iššūkį daugkartinėms Lietuvos čempionėms Kauno „VIČI-Aistėms“ ir šio sezono Lietuvos moterų krepšinio lygos finalo serijoje iškovoti dvi pergales, taip pratęsdama seriją iki penkių rungtynių. Visgi lemiamame mače Kaune vilnietės turėjo pripažinti šeimininkių pranašumą ir pralaimėjo 94:65 (25:17; 18:13; 31:15; 20:20).

„VIČI-Aistės“ laimėjo finalo seriją rezultatu 3:2 ir apgynė LMKL čempionių titulą. „Kibirkštis-Tichė-IKI“ liko antroje vietoje, tačiau pademonstravo, kad ateityje Kauno klubo viešpatavimui Lietuvoje gali iškilti grėsmė.

Rungtynių pradžioje abi komandos gana sėkmingai atakavo krepšį ir nei va viena komanda atitrūkti nesugebėjo, tačiau gynybą suaktyvinusios aikštės šeimininkės privertė „Kibirkšties-Tichė-IKI“ merginas klysti ir baudė jas taikliais tritaškiais. „VIČI-Aistės“ netrukus susikrovė dviženklį pranašumą, tačiau pirmojo kėlinuko pabaigoje, po poros sėkmingų S. Daniels žaidimo epizodų vilnietėms pavyko sumažinti atsilikimą iki 8 taškų (25:17).

Treneriui T. Stankevičiui ypač trūko sveikų ir žaisti pasiruošusių žaidėjų ant atsarginių žaidėjų suolelio. Negana to, jau antrojo kėlinuko viduryje trečią pražangą gavo Gintarė Petronytė. Ją pakeitusi Vita Žilinskaitė gynyboje taip pat sunkiai tvarkėsi su varžovių aukštaūge A. Kemežys. „VIČI-Aistės“ toliau po truputį didino savo persvarą ir prieš didžiąją pertrauką pasiekė 13 taškų pranašumą (43:30).

Po pertraukos Vilniaus ekipos žaidimas toliau strigo, o rimtai rungtynėms nusiteikusios „VIČI-Aistės“ nemažino apsukų ir trečiąją antros rungtynių pusės minutę skirtumas perkopė dvidešimties taškų ribą. Prieš paskutinį rungtynių kėlinuką skirtumas tarp komandų tapo daugiau nei solidus (74:45).

Ketvirtame kėlinuke rungtynių baigtis ir čempionių taurės savininkės jau nekėlė abejonių. Komandos sutvarkė formalumus ir pabaigė rungtynes esant rezultatui 94:65.

Po sunkiausios finalo serijos per pastarąjį dešimtmetį stipriausios Lietuvos moterų krepšinio komandos titulu džiaugėsi Kauno „VIČI-Aistės“.

„Kibirkštis-Tichė-IKI“ komandos starto penketo žaidėjos pelnė 55 iš 65 komandos taškų. Kaunietės, skirtingai nei ketvirtose serijos rungtynėse Vilniuje, labai sėkmingai atakavo iš toli. Tikslą pasiekė 7 iš 15 aikštės šeimininkių mestų tritaškių.

Vilniečių gretose rezultatyviausiai rungtyniavo Kristina Vengrytė. Jos sąskaitoje – 18 taškų (4/16 dvitašk., 2/5 tritašk.). Laima Rickevičiūtė pridėjo 12 taškų. S. Daniels (3/11 dvitašk., 7 atk. kam., 7 rez. perd., 4 klaidos) ir G. Šniokaitė (1/5 tritašk., 5 atk. kam.) pelnė po 9 taškus. Blankiai paskutines sezono rungtynes sužaidė G. Petronytė. Jos sąskaitoje – 7 taškai ir 6 atkovoti kamuoliai. Š. Povilionytė ir V. Žilinskaitė pasižymėjo pelnydamos po 5 taškus. I. Preskienytė taškų nepelnė.

Nugalėtojoms daugiausia taškų pelnė V. Kuktienė – 17. A. Kemežys pridėjo 16, V. Sipavičiūtė – 13.

Po rungtynių Vilniaus „Kibirkštis-Tichė-IKI“ treneris T. Stankevičius pripažino, kad šiuo metu „VIČI-Aistės“ yra stipresnė komanda ir pasveikino kaunietes su pergale. Treneris tikino gerbiantis savo žaidėjas už atliktą darbą sezono metu ir pasidžiaugė, kad, metusi rimtą iššūkį daugkartinėms Lietuvos čempionėms, „Kibirkštis-Tichė-IKI“ pateko į Lietuvos moterų krepšinio istoriją.

Rezultatyviausia šios dienos „Kibirkšties-Tichės-IKI“ žaidėja Kristina Vengrytė apgailestavo, kad komandai pritrūko jėgų ir pabrėžė, kad šis sezonas vilnietėms buvo tikrai varginantis. Nors puolėja tikėjo, kad komanda gali nuveikti ir dar daugiau, ji vis tiek teigė besidžiaugianti antrąja vieta. K. Vengrytė pripažino, kad varžovės šiandien rungtyniavo puikiai ir nusipelnė pergalės.

Kauno „VIČI-Aistės“ komandos treneris M. Šernius pripažino, kad finalo serija jo komandai nebuvo lengva. „Paskutinė pergalė yra pati džiaugsmingiausia. Laimėti seriją 3:2 yra net maloniau nei „sausai“. Noriu pasveikinti „Kibirkšties“ komandą ir visus sirgalius, dėl tokios intrigos jiems tik geriau“. Treneris pripažino, kad jo žaidėjoms laimėti padėjo ir namų arena.

Čempionių žaidėja Vita Kuktienė teigė, kad kaunietės rimtai ruošėsi šioms rungtynėms, analizavo varžovių žaidimą, o pergalę šiandien lėmė ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis. Krepšininkė netikėjo, kad finale gali prireikti visų penkių varžybų ir teigė, kad visos komandos narės šia pergale labai džiaugiasi. „Lietuvos moterų krepšinis darosi vis stipresnis“, – kalbėjo V. Kuktienė.