Vilniaus „Kibirkšties“ komanda įrodinėja, kad pirmosios atkaklios Lietuvos moterų krepšinio lygos pusfinalio rungtynės nebuvo atsitiktinumas. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės sugrįžusios į savo tvirtovę, antrose serijos iki 2 pergalių rungtynėse, 73:42 nugalėjo Marijampolės „Sūduvos“ komandą ir išlygino rezultatą 1-1.

Trečiosios ir lemiamos pusfinalio rungtynės balandžio 6 dieną vėl vyks Marijampolėje.

Jau nuo pat mačo pradžios pakiliai žaidusios „Kibirkšties“ komandos krepšininkės perėmė iniciatyvą. Sėkmingai rungtyniavusios puolime vilnietės jau per pirmas 10 minučių nutolo 9 taškais (23:14).

Antrame ketvirtyje Vilniaus krepšininkės dar labiau suaktyvino gynybą, leido varžovėms per kėlinį pelnyti vos 4 taškus ir susikrovė 18 taškų pranašumą (36:18).

Trečią kėlinį „Kibirkšties“ komanda pradėjo puikiai pataikydama ir spurtavo 12-2 (48:20), kas privertė viešnias prašyti minutės pertraukėlės. Sostinės klubo atstovės ir toliau pavyzdingai žaidė gynyboje ir po trijų kėlinių pirmavo 31 taškų skirtumu (58:27).

Paskutiniame kėlinyje Vilniaus klubas ir toliau nemažino apsukų. Nors trenerių štabas leido pasireikšti visoms „Kibirkšties“ žaidėjoms, tačiau lyg ant sparnų žaidusios sostinės krepšininkės toliau didino pranašumą (66:31). Per paskutines kėlinio minutes aikštės šeimininkės mėgavosi žaidimu ir pasiekė saldų revanšą (73:42).

„Šį sezoną geresnių rungtynių neturėjome, gal tik ateityje tokios bus“, – po mačo šypsojosi antrasis treneris Valdas Gecevičius. – Per pora dienų sunku padaryti didelius pakeitimus, tačiau merginos nusiteikė, buvo užsivedusios, apėmė azartas, gerai dirbome gynyboje, pataikėme ir pasiekėme pergalę. Šį kartą sėkmingai gynėmės ir vienas prieš vieną, ir ėjome į pagalbą. Buvo daug noro. Net didžiausi orakulai ir „Kibirkšties“ fanai nebūtų tokio rezultato pasakę. O toliau neturime ką prarasti, merginos pamatė, kad galime kautis ir į Marijampolę važiuosime pergalės.

Puikias rungtynes sužaidė vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė, kuri per 30 minučių pelnė 16 taškų (6/9 dvitaškiai, 4/4 baudos), atkovojo 10 kamuolių ir blokavo 6 metimus.

Justina Kraujūnaitė surinko 20 taškų (4/7 tritaškiai), Eglė Šniokaitė – 9, Shenita Landry – 8 (11 atk. kam.), Gabija Meškonytė – 7, Vita Gorobets ir Laura Juškaitė (11 atk. kam., 5 kld.) po 4, Dalia Donskichytė – 3, Vitalija Kaminskytė – 2, o Agnė Bobinaitė ir Ieva Savickaitė taškų nepelnė.

„Sūduvos“ komandoje Iveta Šalkauskė pelnė 12 taškų, Sandra Baliutavičiūtė – 8, o Laura Svarytė – 7.