Vilniaus „Kibirkšties“ komanda nesėkme pradėjo Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) pusfinalio seriją. Vilnietės išvykoje 61:62 nusileido Marijampolės „Sūduvos“ ekipai ir serijoje iki 2 pergalių atsilieka 0-1. Antros serijos rungtynės penktadienį vyks Vilniuje.

Mačą komandos pradėjo lygiai ir nei vienai ekipai nepavyko primesti savo žaidimo. Po pirmųjų 10 minučių sostinės krepšininkės pirmavo 1 taško skirtumu. Antrame ketvirtyje aikštės šeimininkės suaktyvino žaidimą ir ne tik išlygino, tačiau ir persvėrė rezultatą.

Po didžiosios pertraukos „Sūduva“ kontroliavo situaciją iki 25-osios minutės, kai „Kibirkštis“ sumažino deficitą iki minimumo – 37:38. Nepakitęs skirtumas buvo likus žaisti 3 minutes (43:42), tačiau kėlinį šeimininkės baigė spurtu 6:0, kuris leido atsiplėšti – 49:42.

Lemiamą ketvirtį labai sėkmingai pradėjo „Kibirkšties“ krepšininkės, kurių galinga atkarpa 8:0 po ilgesnės pertraukos išvedė vilnietes į priekį – 50:49. Po šalto dušo atsibudo „Sūduvos“ ekipa, pelniusi 5 taškus be atsako – 54:50. Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės paprašyta minutės pertraukėlė buvo naudinga, nes jos auklėtinės išlygino rezultatą – 54:54. Čia pat marijampolietės vėl surengė dvi sėkmingas atakas – 58:54. Prasidėjus paskutinei minutei „Kibirkštis“ turėjo kamuolį savo rankose iš šansą išlyginti rezultatą, bet Justina Kraujūnaitė atidavė kamuolį tiesiai varžovėms į rankas, o pražanga sustabdyta Iveta Šalkauskė realizavo abi baudas – 62:58.

Likus 35 sekundėms L.Juškaitė pataikė vieną baudos metimą, o antrasis skriejo pro šalį, bet kamuolį atsikovojo vilnietės, kurių ataką dvitaškiu baudė J.Kraujūnaitė – 61:62. „Kibirkščiai“ pavyko perimti kamuolį ir lemiamai atakai buvo 20 sekundžių. J.Kraujūnaitės reidas krepšio link baigėsi nesėkmingai, tačiau ginčo kamuolys atiteko viešnioms. Likus 3,6 sekundės „Kibirkštis“ turėjo dar vieną šansą ir lemiamas metimas atiteko L.Juškaitei, bet jos paleistas kamuolys iš vidutinio nuotolio tikslo nepasiekė.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Laura Juškaitė. Puolėja pelnė 15 taškų, atkovojo 9 ir perėmė 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, tačiau net 5 sykius suklydo.

Shenita Landry įmetė 14 taškų (9 atk. kam.), Eglė Šniokaitė – 9, Justina Kraujūnaitė – 6, Vita Gorobets – 5, Daugilė Šarauskaitė ir Laurita Jurčiūtė po 4, Vitalija Kaminskytė (5 atk. kam., 3 rez. per.) ir Gabija Meškonytė (3 rez. per.) po 2, o Ieva Savickaitė taškų nepelnė.

„Sūduvos“ komandoje Laura Svarytė pelnė 16 taškų, Andra Gabalytė – 15, o Sandra Baliutavičiūtė ir Iveta Šalkauskė po 10.