Vilniaus „Kibirkšties“ komandai nepavyksta iškovoti pirmosios pergalės Europos moterų krepšinio lygoje. Pirmame ture, kuris vyksta Čekijoje, Vilniaus komanda šeštadienio vakarą 69:79 nusileido turo šeimininkėms Brno „Basket Žabiny“ komandai.

Priminsime, kad penktadienį vilnietės 42:58 nusileido „Piestanske Cajky“ komandai iš Slovakijos.

„Kibirkšties“ komanda ir šiame mače geriau pradėjo rungtynes bei po dešimties minučių 5 taškų skirtumu, tačiau jau antrame kėlinyje šiek tiek sustojo ir leido varžovėms ne tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą. Tačiau po didžiosios pertraukos Lietuvos klubas tarsi įjungė aukštesnę pavarą ir sugrįžo į rungtynes bei prieš paskutinį ketvirtį išsiveržė į priekį. Tiesa, paskutiniam kėliniui „Kibirkšties“ komandai neužteko jėgų, varžovės iš Čekijos spurtavo ir šventė pergalę.

Rezultatyviausiai „Kibirkšties“ komandoje žaidė Gabija Meškonytė. Puolėja per 27 minutes pelnė 15 taškų, atkovojo 3 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Urtė Slavickaitė pelnė 11 taškų, Morgan Pullins – 10 (8 atk. kam.), Justina Kraujūnaitė – 8 (5 atk. kam., 3 rez. per.), Ieva Šimkutė – 7 (5 atk. kam.), Eglė Zabotkaitė ir Livija Sakevičiūtė po 6, Dalia Donskichytė – 4, o Miglė Purlytė, Agnė Bobinaitė ir Justina Miknaitė taškų nepelnė.

„Basket Žabiny“ komandoje Petra Zaplatova pelnė 16 taškų, Marques Webb – 14, o lietuvė Justina Matuzonytė surinko 5 taškus ir atkovojo 2 kamuolius.

Sekmadienį pirmo turo kovas „Kibirkšties“ komanda užbaigs rungtynėmis su Minsko „Horizont“ krepšininkėmis iš Baltarusijos.