Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pasiekė revanšą prieš Klaipėdos „Fortūnos“ krepšininkes. Sostinės klubas namuose, II rato rungtynėse, 55:50 įveikė viešnias iš pajūrio ir į savo sąskaitą įsirašė septintą pergalę.

Nerezultatyviai prasidėjusiame mače prabėgus 4 minutėms „Fortūna“ dar pirmavo 7:6, bet šeimininkės atsakė 7 taškais iš eilės ir truktelėjo į priekį – 13:6. Pasibaigus pirmajam ketvirčiui skirtumas tarp komandų buvo beveik nepakitęs – 16:10.

Antrąjį ketvirtį klaipėdietės pradėjo atkarpą 8:0, kuri leido susigrąžinti pirmaujančios ekipos vaidmenį – 18:16. Vilnietės greitai rado atsakymų ir po lygiai tokio pat sėkmingo spurto viskas sugrįžo į buvusias vėžias – 24:18. Įpusėjus susitikimui „Kibirkštis“ išlaikė persvarą – 30:25.

Po pertraukos sužaidus minutę vilnietės pirmavo 7 taškais (33:26), tačiau tada net 8 minutes nepelnė nė taško ir tuo pasinaudojusios viešnios atitrūko – 40:33. Galiausiai savo puolimą išjudinusi „Kibirkštis“ ketvirtį baigė 4 taškais be atsako – 37:40.

Lemiamą ketvirtį „Fortūna“ pradėjo dvitaškiu (42:37), tačiau užstrigo varžovių gynyboje ir 3 minutes negalėjo pasižymėti, o tuo pasinaudojusi „Kibirkštis“ vėl išsiveržė į priekį – 45:42. Klaipėdietės neketino paleisti varžovių į priekį ir likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes išlygino rezultatą – 50:50. Dukart pražanga sustabdytos „Kibirkšties“ žaidėjo pataikė 3 baudas iš 4, o viešnių keturios atakos baigėsi netiksliais metais – 53:50. Tašką padėjo likus 12 sekundžių metimą iš vidutinio nuotolio pataikiusi Gabija Meškonytė – 55:50.

Rezultatyviausiai nugalėtojų žaidė Eglė Šniokaitė. Kapitonė per 34 minutes pelnė 13 taškų (4/13 dvitaškiai), atkovojo 4 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, tačiau suklydo net 5 sykius.

Gabija Meškonytė surinko 10 taškų (5/11 dvitaškiai), Vitalija Kaminskytė ir Vita Kuktienė po 9, Dalia Donskichytė – 8 (2/4 tritaškiai), Daugilė Šarauskaitė – 6, o Laurita Jurčiūtė, Agnė Bobinaitė ir Ieva Savickaitė taškų nepelnė.

„Kibirkšties“ komandai šiame mače negalėjo padėti traumuota Justina Kraujūnaitė ir serganti Laura Juškaitė.

„Fortūnos“ ekipoje Lina Mikelevičienė pelnė 17 taškų ir suklydo 6 kartus, o Justina Matuzonytė pelnė 13 taškų.

Kitas rungtynes vilnietės žais jau šeštadienį, kai išvykoje grumsis su „Šiaulių-Universiteto“ klubu.

Informacija: bckibirkstis.lt ir lmkl.lt