Vilniaus „Kibirkšties“ komandos vyriausioji trenerė Jurgita Štreimikytė-Virbickienė šią savaitę lankėsi mūsų rėmėjo „Radijas Kelyje“ studijoje ir pasidalino mintimis apie praėjusį Europos vyrų krepšinio čempionatą, „Kibirkšties“ istoriją, trenerės karjerą ir laukiantį sezoną.

Šią vasarą „Kibirkšties“ komanda išsaugojo 7 krepšininkes ir pasirašė sutartį su 6 naujomis žaidėjomis.

„Šį sezoną mes turime labai jauną komandą“, – pasakojo J.Štreimikytė-Virbickienė. – Turime 6 moksleives, 6 studentes ir legionierę Shanitą Landry. Turime daug įvairaus amžiaus jaunimo rinktinių žaidėjų, tai jaunas kolektyvas, kuriame bandysime suderinti tiek krepšinį, tiek mokslus“.

Lyderės vaidmens šį sezoną turėtų imtis amerikietė Sh.Landry, kuri pastaruosius dvejus metus žaidė Prancūzijoje, o per savo karjerą rungtyniavo Vokietijos, Suomijos ir NCAA čempionatuose.

„Lietuvos čempionatui jos žaidimo kokybės tikrai užteks“, – sako „Kibirkšties“ komandos trenerė. – Tikiuosi, kad ji bus komandos lyderė. Ji bus mūsų pilkasis kardinolas, kuri visada stengsis padėti komandai, atliks juodą darbą. Draugiškos rungtynės parodė, kad kai sunku, tai ji imasi iniciatyvos ir tempia ekipą“.

Vilniaus „Kibirkšties“ komanda jau šį savaitgalį pradeda oficialias kovas. Sostinės krepšininkės vyks į Rygą, kur dalyvaus pirmame Rytų Europos moterų krepšinio lygos (EEWBL) etape. Vilniečių varžovėmis bus Gdynės „Basket“ (Lenkija), Minsko „Horizont“ (Baltarusija) ir Rygos TTT (Latvija) komandos.

Dar po savaitės Vilniaus komandos laukia ir kovos Lietuvos čempionate.

„Šį sezoną geriausią komandą surinko „Sūduva“. Jau atėjo jų laikas ir jos labai nori laimėti aukso medalius“, – teigia J.Štreimikytė-Virbickienė. – Ekipa turi tiek patyrusių žaidėjų, tiek jaunimo. Pernai metų čempionės „Utenos“ krepšininkės taip pat surinko neblogą komandą. Toliau rikiuojamės mes, Kauno „Aistės-LSU“, Kauno rajono „Sirenos“ ir Klaipėdos „Fortūna“, tai komandos, kurios turi daug jaunimo. Toliau lieka Šiauliai, kurių šiuo metu dar nėra aiški sudėtis“.

Tiesa, „Kibirkšties“ komanda šį sezoną pabandys sugrįžti į pajėgiausių gretas šalies čempionate. Vilnietės praėjusiais metais, pirmą sykį per ketverius metus, neiškovojo jokios prabos apdovanojimų.

„Kiekvienas sportininkas visada galvoja apie patį aukščiausią laiptelį. Prieš sezoną turėjome bendrą vakarienę, tai nusprendėme, kad mūsų tikslas – medaliai. Nesvarbu kokios spalvos, tačiau norime medalių. Patirties turime ir tai yra realus siekis“, – optimistiškai kalbėjo J.Štreimikytė-Virbickienė.