Vilniaus „Kibirkšties“ komanda pralaimėjo mūšį, bet ne karą Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) finalo serijoje. Sostinės ekipa, kovoje dėl aukso medalių su Kauno rajono „Hoptrans-Sirenų“ komanda, atsilieka 0-1, o čempione taps, kuri pirma iškovos tris pergales.

Dabar finalo seriją keliasi į Vilnių ir penktadienį, 17:15 val., „Lietuvos ryto“ krepšinio arenoje įvyks antrosios rungtynės. Žiūrovams įėjimas nemokamas.

„Fanai, kuriems rūpi „Kibirkšties“ komanda, turi ateiti ir mus palaikyti, jie mus įkvepia, priverčia labiau stengtis ir neatsipalaiduoti svarbiausiomis minutėmis“, – sako „Kibirkšties“ komandos vidurio puolėja Ieva Savickaitė. – Nuskambės banaliai, tačiau sirgaliai tikrai yra šeštas žaidėjas. Plojimai po greitos atakos, džiaugsmas įmetus tritaškį, tai tikrai veda į pergalę. Mums labai svarbi emocinė pagalba“.

Pirmose finalo serijos rungtynėse „Kibirkštis“ varžovėms nusileido 73:78, o koją kišo 24 padarytos klaidos ir vos 3 tolimi metimai iš 17.

„Tame mače pritrūko koncentracijos paskutinėmis minutėmis“, – prisimena I.Savickaitė. – Kelios neatsakingos mūsų klaidos ir Kauno rajono klubas džiaugėsi pergale. Mums svarbu branginti kamuolį, atsakingiau gynyboje dirbti vienas prieš vieną. Manau, kad kartais mums, tiesiog, reikia nusiraminti ir išpildyti derinius iki pabaigos“.

Vidurio puolėja pripažįsta, kad Vilniaus komanda visų savo stipriųjų pusių dar tikrai neišnaudojo, tačiau neabejoja, kad siurprizų paruoš ir Garliavos klubas.

„Mūsų varžovių didžiausia jėga yra jų agresija, stipri gynyba“, – vardino I.Savickaitė. – Jos turi stiprias įžaidėjas, kurios ne tik surikiuoja komandos žaidimą, tačiau ir pačios gali imtis iniciatyvos, pelno daug taškų. Kartais žaidžiant lygias rungtynes mums pritrūksta šalto proto, neįvertiname svarbumo momento“.

Antrasis finalo mūšis šiandien Vilnius startuos 17.15 val. Tiesiogiai mačą transliuos DELFI TV ir LMKL feisbuko puslapis.