Nors prieš Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) sezono pradžią Vilniaus „Kibirkšties“ komandos niekas nevadino favoritėmis kautis dėl medalių, tačiau Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės auklėtinės po truputį tildo skeptikus.

Likus vienam turui iki pirmojo rato pabaigos sostinės krepšininkės turi 4 pergales, 1 pralaimėjimą ir turnyro lentelėje dalinasi 1-3 vietas.

„Kibirkšties“ merginos šį sezoną nusileido tik praėjusio sezono čempionei „Utenos“ komandai, tačiau įveikė vieną geriausių sudėčių lygoje turinčią Marijampolės „Sūduvos“ komandą.

„Iki pirmo rato pabaigos liko vienas susitikimas, tačiau kol kas mūsų pasirodymą vertinu labai gerai“, – teigia „Kibirkšties“ komandos vidurio puolėja Daugilė Šarauskaitė. – Žaidžiame komandinį krepšinį, greitai viena kitą supratome ir pradėjome demonstruoti gerus rezultatus. Su visomis komandomis tikrai galima kautis, nėra neįveikiamų varžovių. Toliau stengsimės taisyti savo klaidas ir antrame rate norime pasirodyti dar geriau“.

Šią vasarą „Kibirkšties“ komandą papildė net 7 krepšininkės, o net 6 iš jų žaidė įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinėse. Tačiau sunkus darbas pratybų metu jau duoda savo rezultatus.

„Galvojau, kad sezono pradžia bus sunkesnė, tačiau greitai mūsų komanda veikė lyg vienas kumštis“, – sako 196 cm ūgio krepšininkė. – Iškovojome kelias pergales, atsirado tikėjimas, esame vieningos ir pozityvios. Atmosfera komandoje tikrai „super“. Visos labai stengiasi ir viena kitą palaikome. Mūsų stiprioji pusė – greitas žaidimas“.

Šį sezoną devyniolikmetė D.Šarauskaitė ant parketo išbėgo 4 šalies čempionato rungtynėse. Vidurio puolėja vidutiniškai aikštėje praleidžia po 22 minutes, pelno po 10 taškų, atkovoja po 7 kamuolius ir blokuoja po 3 metimus.

„Man tai jau ketvirtas sezonas Lietuvos moterų krepšinio lygoje, noriu, kad jis pagaliau būtų sėkmingas. Noriu iškovoti pirmą LMKL medalį ir dalyvauti sezono uždarymo renginyje“, – šypsosi D.Šarauskaitė. – Man asmeniškai ir toliau reikia daug dirbti, viską tobulinti“.

D.Šarauskaitė prieš metus išgarsėjo, kai treniruotės metu lengvai įdėjo kamuolį į krepšį. Ar šį sezoną jau sulauksime dėjimo ir oficialiose rungtynėse?

„Nemanau, nelabai jį tobulinau ir nedažnai bandau, svarbu pati žinau, kad galiu įdėti“, – juokiasi aukštaūgė.

Jau šį savaitgalį „Kibirkšties“ komandos lauks paskutinės pirmo rato rungtynės. Vilnietės šeštadienį keliaus į Klaipėdą, kur 14 valandą prasidės rungtynės su „Fortūnos“ ekipa.

„Sieksime tik pergalės“, – ryžtingai kalba D.Šarauskaitė. – Varžovių neskirstome, su visomis komandomis reikia kautis, tobuliname savo žaidimą. Klaipėdietės irgi jauna komanda, kaip mes, todėl mūsų ginklai panašūs“.