BIG-79844Aštuoniolikmetė 195 cm ūgio krepšininkė Daugilė Šarauskaitė apie save priminė prieš porą mėnesių, kai krepšinio bendruomenę apskriejo vaizdo įrašas, kuriame vidurio puolėja deda į krepšį. Daugelis svarstė, ar Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkė įdėjo su „normaliu“ kamuoliu, ar nebuvo nuleistas krepšys. Tiesa tokia, kad D.Šarauskaitė įdėjo į 3,05 m nuo žemės pakeltą krepšį su moterišku kamuoliu, kuriuo žaidžiama Lietuvos krepšinio lygoje (LMKL).

„Kai atsirado tas vaizdo įrašas, tai tada ir pavyko pirmą sykį įdėti su normaliu kamuoliu, – juokiasi D.Šarauskaitė. – Anksčiau galėjau įdėti tik su mažesniais kamuoliukais, o dabar, kai apšylu, tai nėra didelė problema įdėti“.

„Kibirkšties-VIČI“ komandos vidurio puolėja per oficialias rungtynes dar nėra bandžiusi įdėti į krepšį, tačiau tai mėgino padaryti per šventines ir labdaringas rungtynes su žymių vyrų komanda „Kažkur matyti“.

„Negaliu pasakyti, jog dėjimas į krepšį per rungtynes yra mano svajonė, tačiau tikrai norėčiau tai padaryti, – sakė D.Šarauskaitė. – Manau, dar reikia pagerinti šuolį ir po poros metų jau visus nudžiuginsiu dėjimu ir per rungtynes“.

Tik prieš šį sezoną Lietuvos moterų krepšinio lygos čempiones „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkes papildžiusi D.Šarauskaitė anksčiau vilkėjo kito Vilniaus klubo – „Jaunųjų talentų“ aprangą. Rugsėjo pabaigoje 18-ą gimtadienį atšventusi sportininkė šį sezoną debiutavo ir Europos taurės turnyre (EuroCup Women), kur sostinės klubas iškovojo 1 pergalę ir patyrė 5 nesėkmes.

„Žaidimas Europos taurėje ir Lietuvos čempionate labai skyrėsi. Po mačo jausdavausi kaip po gerų muštynių. Varžovių vidurio puolėjos buvo tikrai aukšto lygio ir demonstravo puikų žaidimą. Gavau daug pamokų“, – žaidimą Europos taurėje prisiminė D.Šarauskaitė.

D.Šarauskaitė per 5 Europos taurės rungtynes vidutiniškai pelnydavo po 9 taškus, po krepšiais sugriebdavo po 9 kamuolius ir atlikdavo po 2 rezultatyvius perdavimus. Lietuvos čempionate aukštaūgė per rungtynes vidutiniškai renka po 7 taškus, atkovoja po 7 kamuolius ir blokuoja po 3 metimus.

„Sezono pradžioje man tikrai geriau sekėsi, – prisimena D.Šarauskaitė. – Šiuo metu jaučiuosi lyg nesava, tačiau stengiuosi, dirbu ir bandau sugrįžti prie sau įprasto žaidimo. Manau, kad mano stipriosios pusės yra staigumas ir šuolis, nors ir esu aukšta. Trūksta patirties ir platesnio puolimo arsenalo“.

D.Šarauskaitė šį sezoną per 19 rungtynių blokavo 61 varžovių metimą ir šiuo metu pirmauja LMKL.

„Man patinka varžoves bausti blokais, labai smagus jausmas, tačiau kartais ir pačiai tenka paragauti“, – juokiasi 195 cm ūgio vidurio puolėja.

Šiuo metu ir visai „Kibirkšties-VIČI“ komandai sekasi ne taip, kaip norėtų komandos gerbėjai. Sausio mėnesį kelis pralaimėjimus iš eilės patyrusios vilnietės LMKL turnyro lentelėje nukrito į 5-ą poziciją bei praėjusią savaitę baigė savo kovas Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre, kuriame du sezonus iš eilės triumfavo.

„Sunku, labai sunku psichologiškai. Gaila, kad nepatekome į LKF taurės pusfinalį. Gal naujas vyriausias treneris ir tikėjimas savo jėgomis mums padės išlipti iš duobės, – svarstė D.Šarauskaitė. – Manau, kad dabartinis mūsų žaidimas tikrai neparodo tikrojo veido. Kol kas nedemonstruojame aukščiausio lygio krepšinio. Trūksta tarpusavio susikalbėjimo, kamuoja traumos“.

Sausio viduryje „Kibirkšties-VIČI“ komandoje įvyko trenerių rokiruotė. Buvęs asistentas Algirdas Paulauskas tapo vyriausiuoju treneriu, o Jurgita Štreimikytė-Virbickienė užėmė antrosios trenerės pareigas.

„Su abiem treneriais jau esu dirbusi anksčiau, tai abiejų darbo metodai man nėra nauji, – kalba D.Šarauskaitė. – Žinoma, kažkiek skiriasi treniruočių pobūdis ir rungtynių taktikos. Manau, kad ir toliau šį sezoną sieksime aukščiausių tikslų, juk dar niekas neprarasta. Tikiuosi, kad sezoną baigsime užsikabinusios medalius“.

Po sezono D.Šarauskaitė neturės daug laiko ilsėtis, nes kartu su Lietuvos dvidešimtmečių (U20) merginų rinktine ruošis Europos čempionato B diviziono kovoms Juodkalnijos sostinėje Podgoricoje. Lietuvės liepos 2-12 dienomis dėl kelialapių į aukštesnį divizioną varžysis su Didžiosios Britanijos, Švedijos, Rumunijos, Juodkalnijos, Bosnijos ir Hercogovinos, Graikijos, Austrijos, Belgijos bei Izraelio bendraamžėmis.

„Tikiuosi, kad pavyks užimti aukščiausią vietą. Mes turėsime tikrai gerą sudėtį, todėl be medalių negalime sugrįžti, – ambicingus planus dėsto D.Šarauskaitė. – Kodėl merginų krepšinis išgyvena sunkesnius laikus? Mažas susidomėjimas jaunomis krepšininkėmis, visi nori, kad žaidėja gerai rungtyniautų, nors neįdeda jokių pastangų. Maža konkurencija, niekas nenori dirbti su jaunomis krepšininkėmis, prastas individualus pasiruošimas. Visi nori gerų komandų per labai trumpą laiką, niekas nenori dirbti“.

Šią vasarą Europos čempionate Vengrijoje ir Rumunijoje dalyvaus ir Lietuvos moterų krepšinio rinktinė, kuriai vadovauja Mantas Šernius. Lietuvės bandys pirmą sykį istorijoje iškovoti bilietus į olimpines žaidynes. Tiesa, D.Šarauskaitė nesitiki sulaukti kvietimo bent į rinktinės stovyklą.

„Ne, tikrai nesitikiu kvietimo, – atvirai sako D.Šarauskaitė. – Man dar labai daug trūksta. Lietuvos rinktinėje daug aukštų krepšininkių ir vietos jau padalintos. Dar pora metų man reikės sunkiai dirbti, jog patekčiau į rinktinę“.