Fotor0304102923Lietuvos studentų krepšinio lygos (LSKL) merginų čempionate paskutinį kelialapį į finalo ketverto varžybas iškovoti gali Kauno technologijos universiteto (KTU) ekipa, tokiu būdu iš kovos dėl medalių eliminuodama pernykštes čempiones – Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) atstoves. Tokią galimybę KTU merginos sutvirtino, kai prieš paskutiniojo LSKL reguliariojo čempionato turo dvikovoje išvykoje rezultatu 86:74 (25:15, 18:17, 19:20, 24:22) palaužė vienas iš šio sezono lyderių – Mykolo Romerio universiteto (MRU) studentes.

Kaunietės antrajame kėlinyje kelis kartus buvo priekyje 10-11 taškų skirtumu. Nors 36 dvikovos minutę MRU buvo priartėjusios iki 2 taškų – 70:72, tačiau KTU krepšininkės nepasimetė ir pergalingai baigė rungtynes.

Rezultatyviausiai MRU komandoje žaidė Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidėja Eglė Šniokaitė. Gynėja per 40 minučių pelnė 30 taškų (5/20 dvitaškiai, 5/13 tritaškiai, 5/6 baudos), perėmė 4 ir atkovojo 3 kamuolius bei atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komandos puolėja Ieva Šimkutė pasiekė dvigubą dublį. I.Šimkutė per 37 minutes pelnė 16 taškų (7/17 dvitaškiai, 2/4 baudos), atkovojo 20 ir perėmė 4 kamuolius, atliko 5 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus ir surinko 34 naudingumo balus.

Visgi, Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) krepšininkės dar gali tęsti kovą dėl medalių ir stengiasi tai išnaudoti – bando įšokti į benuvažiuojantį traukinį. Liucijos Kalvaitienės auklėtines savo žiūrovų akivaizdoje net 39 taškų skirtumu – 96:57 (28:15, 21:16, 25:11, 22:15)  sutriuškino lygos autsaideres Vilniaus universiteto (VU) studentes.

Vilnietėms šios rungtynės jau nieko nebelėmė – jos jau žinojo, kad patekti į LSKL finalo ketverto varžybas šansų nebeturi.

Nugalėtojų gretose sėkmingas rungtynes sužaidė „Kibirkšties-VIČI“ komandos žaidėja Mantė Kvederavičiūtė. Puolėja per 35 minutes pelnė 31 tašką (14/16 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 0/1 baudos), atkovojo 17 ir perėmė 3 kamuolius, atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir 1 metimą blokavo. M.Kvederavičiūtė surinko 55 naudingumo balus ir jai pritrūko vis trijų balų iki studenčių krepšinio lygos rekordo.

VU gretose nežaidė „Kibirkšties-VIČI“ komandos gynėja Greta Šniokaitė.

Informacija: LSKL ir BCkibirkstis.lt