BIG-14164Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ moterų krepšinio komanda metus Eurolygos turnyre baigė nesėkme. Lietuvos klubas šeštose moterų Eurolygos rungtynėse namuose 39:90 (11:25, 11:21, 4:24, 13:20) nusileido Stambulo „Galatasaray odeabank“ komandai iš Turkijos. Per šešerias rungtynes Vilniaus klubas iškovojo dvi pergales ir patyrė keturias nesėkmes, o Turkijos ekipa suklupo tik sykį.

Rungtynes geriau pradėjo viešnios iš Stambulo ir jau pirmoje pusėje spurtavo 10-0 (2:13). Ketvirčio viduryje Lietuvos čempionės šiek tiek sumažino atsilikimą (6:13), tačiau didelis klaidų skaičius kišo koją „Kibirkšties-VIČI“ merginoms. Per dešimt minučių 9 kartus suklydusios lietuvės po pirmo kėlinio atsilikinėjo 14-os taškų skirtumu (11:25).

Antrą ketvirtį keturiais taškais pradėjo Vilniaus klubas, tačiau situacija aikštėje buvo panaši į pirmąsias dešimt minučių. „Kibirkšties-VIČI“ komandai sunkiai sekėsi pasinaudoti savo pagrindiniu ginklu – tolimais metimais, o turkės iš po krepšio rinko taškus. Antrame kėlinyje komandas jau skyrė 20 taškų (15:35, 22:46).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ merginos klimpo Turkijos klubo gynyboje. Per penkias minutes pelnė vos 3 taškus ir vilniečių deficitas ketvirčio viduryje pasiekė 30 taškų (25:55). Nepadėjo ir Lietuvos klubo trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės paprašyta minutės pertraukėlė. Dar kartą spurtavusios „Galatasaray“ krepšininkės paskutinę kėlinio minutę skirtumą padidino iki 40 taškų (25:66, 26:70).

Ketvirto kėlinio pradžioje penktą pražangą gauna Mantė Kvederavičiūtė, o Vilniaus klubo deficitas ir toliau didėja (26:76). Ketvirčio viduryje du tolimus šūvius smeigia Rima Valentienė (32:79), o „Galatasaray“ klubo treneris leidžia į aikštę mažiau žaidžiančias krepšininkes. Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo užtikrintą turkių klubo pergalę (39:90).

Vilniaus klube rezultatyviausiai žaidė Rima Valentienė. Gynėja pelnė 10 taškų (2/3 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai), atkovojo 3 kamuolius ir atliko rezultatyvų perdavimą.

Vita Kuktienė pelnė 8 taškus (1/6 dvitaškiai, 4 atk. kam., 5 kld.), Greta Šniokaitė – 5 (1/6 dvitaškiai, 3 kld.), Ieva Krastina – 4 (0/4 tritaškiai, 2 per., 3 kld.), Eglė Šniokaitė ir Lina Pikčiutė (10 atk. kam.) po 3, Mantė Kvederavičiūtė (1/6 dvitaškiai, 3 rez. per., 2 per.), Hollie Mershon (3 kld.) ir Sofija Aleksandravicius po 2.

Ieva Šimkutė aikštėje nepasirodė trenerės sprendimu.

Nugalėtojų gretose Shavonte Zellous ir Alba Torrens pelnė po 17 taškų.