BIG-91346Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ komanda Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) rungtynėse nepaliko vilčių „Šiaulių-Universiteto“ krepšininkėms ir įveikė jas 32 taškų skirtumu – 80:48 (27:13, 11:13, 16:13, 26:9). Algirdo Paulauko treniruojamos Lietuvos čempionės, kurių gretose debiutavo ir įžaidėja Austėja Širšinaitytė, šalies pirmenybėse iškovojo 11 pergalę per 22 rungtynes.

„Kibirkšties-VIČI“ komanda buvo nusiteikusi nejuokauti ir nuo rungtynių pradžios perėmė iniciatyvą. Po pirmųjų dešimties minučių sostinės krepšininkės pirmavo jau 14 taškų skirtumu (27:13). Tiesa, iki didžiosios pertraukos šiaulietės sugebėjo dviem taškais sumažinti atsilikimą (38:26).

Trečiojo kėlinio metu išvykoje žaidusios „Kibirkšties-VIČI“ merginos padidino savo pranašumą iki 23 taškų (54:31). Ketvirtą ketvirtį sostinės krepšininkės pradėjo spurtu 11-0 ir rungtynių baigtis tapo aiški. „Kibirkšties-VIČI“ komanda šventė pergalę 32 taškų skirtumu (80:48).

„Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės šiame mače suklydo 15 kartų, kai šiaulietės kamuolį prarado net 35 kartus.

„Kibirkšties-VIČI“ komandoje debiutavusi 168 cm ūgio įžaidėja A.Širšinaitytė per 9 minutes pelnė 3 taškus (0/1 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai) ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Eglė Šniokaitė. Komandos kapitonė per 32 minutes pelnė 24 taškus (9/13 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 6/6 baudos), perėmė 7 kamuolius ir išprovokavo 5 pražangas.

Daugilė Šarauskaitė pelnė 15 taškų (6/12 dvitaškiai, 11 atk. kam., 3 blk.), Nyshia Hammonds – 14 (6/13 dvitaškiai, 6 atk. kam., 4 rez. per.), Vitalija Kaminskytė – 8 (9 atk. kam., 4 rez. per.), Vita Žilinskaitė (8 atk. kam.) ir Indrė Dudėnaitė po 7, Akvilė Vitunskaitė – 2, o Vita Gorobets taškų nepelnė (0/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 3 rez. per.).

Šiame mače Vilniaus klubo trenerei leido pailsėti vidurio puolėjai Ievai Šimkutei.

„Šiaulių-Universiteto“ ekipoje rezultatyviausiai žaidė Silvija Kuodienė, kuri pelnė 16 taškų, atkovojo 12 kamuolių ir suklydo 10 kartų. Aistė Tamutytė pridėjo 9 taškus.

Kitas rungtynes sostinės krepšininkės žais penktadienį Vilniuje, kai savo aikštėje priims LMKL vicečempiones ir šį sezoną „Utenos“ komandą pirmą pralaimėjimą patirti privertusias Marijampolės „Sūduvos“ merginas.