BIG-31435Vilniaus „Kibirkšties-VIČI“ krepšininkės toliau išlieka nepralaimėjusios Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Dėl pirmosios vietos „Elito B grupėje“ kovojančios lietuvės 89:58 (23:17, 24:16, 26:6, 16:19) nugalėjo Minsko „Horizont“ ekipą iš Baltarusijos ir užtikrintai pirmauja turnyro lentelėje. Vilniaus ekipa iškovojo penkias pergales iš tiek pat galimų, o Minsko ekipa patyrė pirmą nesėkmę per trejas rungtynes.

Nors mačą geriau pradėjo viešnios iš Baltarusijos (2:7), tačiau jau sužaidus tris minutes „Kibirkšties-VIČI“ komanda buvo priekyje (8:7). Po truputį didindamos žaidimo tempą vilnietės kėlinio pabaigoje susikrovė dviženklę pervarą (23:13), tačiau kelios klaidus paskutinę minutę leido „Horizont“ ekipai sumažinti atsilikimą iki šešių taškų (23:17).

Antro ketvirčio pradžioje lietuvės vėl greitai susikrovė dviženklį pranašumą (29:19). Demonstruodamos vis užtikrintesnį krepšinį „Kibirkšties-VIČI“ komanda likus trims minutėms jau pirmavo 15-os taškų skirtumu (40:25), o paskutinę minutę skirtumas padidėjo ir iki 19-os (47:28).

Trečiame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI“ merginos ir toliau žaidė savo žaidimą bei didino pranašumą. Sužaidus penkias minutes skirtumas pasiekė 21-ą (54:33) tašką, o paskutinę kėlinio minutę po taiklių Marinos Solopovos ir Vitos Kuktienės metimų ir 31-ą tašką (70:39). Baltarusijos krepšininkės trečiame kėlinyje pelnė vos 6-is taškus.

Paskutiniame kėlinyje skirtumas buvo šoktelėjęs iki 36-ių taškų (78:42), tačiau kėlinio viduryje šiek tiek atsipalaidavusios „Kibirkšties-VIČI“ merginos leido viešnioms sumažinti atsilikimą (83:54). Galutinė rungtynių sirena užfiksavo Vilniaus komandos pergalę 31-o taško skirtumu (89:58)

Šiame mače „Kibirkšties-VIČI“ komandai dar negalėjo padėti sergančios Mantė Kvederavičiūtė ir Eglė Šniokaitė.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Greta Šniokaitė. Gynėja per 27 minutes pelnė 18 taškų, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 2 kamuolius.

Hollie Mershon ir Lina Pikčiutė (7 atk. kam.) įmetė po 14 taškų, Sofija Aleksandravicius – 13, Marina Solopova – 12, Rima Valentienė ir Vita Kuktienė po 5, Ieva Šimkutė (8 atk. kam.) ir Ieva Krastina po 4.

„Horizont“ ekipoje Tatjana Troina įmetė 17 taškų, o Aleksandra Khomenčyk – 14.

Kitas rungtynes „Horizont“ ir „Kibirkšties-VIČI“ komandos žais kovo 26 dieną Minske.