Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ pergalindai debiutavo Europos lygos varžybose. Lietuvos vicečempionės H grupės pirmose rungtynėse 59:54 nugalėjo „MBK Ružomberok“ ekipą ir iškovojo pirmąją pergalę. Po savaitės „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda antrąsias rungtynes žais Vilniuje su „Antakya“ ekipa.

The first action of the new EuroCup Women season was witnessed on Wednesday night. In Group H, there was disappointment for MBK Ruzomberok who performed so well last season, but slumped to a 54-59 home floor loss against a jubilant Vilnius Kibirkstis who were great defensively with Kristina Alminaite managing four blocked shots.

Rungtynes geriau pradėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda, kuris sužaidus porą minučių išsiveržė į priekį septyniais taškais (7:0). Daugiausiai Kristinos Vengrytės pastangomis kėlinio viduryje vilnietės išlaikė savo persvarą (13:6). Likus dviems minutėms slovakės sumažino atsilikimą iki minimumo, o dar pu pusės minutės išsiveržė į priekį (13:14). Po Kristinos Alminaitės dvitaškio rezultatas tapo lygus (18:18).

Antrame kėlinyje Celeste Trahan-Davis pelnė keturis taškus iš eilės ir vilnietės vėl išsiveržė į priekį (25:22). Keturis taškus pelnė ir Lina Pikčiutė bei „Kibirkšties-VIČI-IKI“ toliau diktavo sąlygas antrame kėlinyje (31:24). Ketvirtį taikliu tolimu metimu užbaigė Vita Kuktienė (34:24).

Trečiajame kėlinyje komandos daugiau dėmesio skyrė gynybai. Ekipos sunkiai rinko taškus. Po Mantės Kvederavičiūtės dvitaškio „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda pirmavo vienuolikos taškų skirtumu (38:27). Tačiau kelios klaidos ketvirčio pabaigoje vilniečių persvarą aptirpdė (44:35).

Ketvirtą kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo vilnietės, tačiau netrukus tuo pačiu atsakė ir slovakės (39:48), o „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius buvo privertas imti minutės pertraukėlę. Ekipos apsikeitė taikliomis atakomis ir likus trims minutėms komandas skyrė devyni taškai (52:43). Netrukus „Ružomberok“ ekipa spurtavo 5:0 ir skirtumas liko keturi taškai (52:48). Slovakės pataikė dar vieną tritaškį, tačiau Rima Valentienė likus pusantros atstatė keturių taškų pranašumą (56:52). Likus trisdešimt sekundžių Sakellie Daniels įmeta dvi baudas (58:52) ir po sunkios kovos „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda šventė pirmą pergalę Europos taurėje (59:54).

„Rungtynės buvo tokios, kokių ir tikėjomės. Varžovės žaidė kibiai gynyboje, – kalbėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Pergalę lėmė komandinis darbas, mes dirbome, kaip komanda. Mes norėjome gerai sužaisti rungtynių pradžią, tam kad įgautume pasitikėjimo savo jėgomis. Tas mums pavyko. Tačiau vaikiškos klaidos ir nesugebėjimas persivaryti aikštelės mus vėl nubloškė į lygų žaidimą“.

„Šią pergalę lėmė labai sėkmingas komandinis darbas, – treneriui antrino komandos kapitonė Kristina Vengrytė. – Mūsų komandoje puiki atmosfera, todėl sėkmingai visos kartu ir žaidžiame. Rungtynių pradžioje suveikė adrenalinas ir pirminis užsivedimas. Pataikiau visus savo metimus. Rungtynių pabaigoje buvo šiek tiek panikos, tačiau susitvarkėme gynyboje, Lina Pikčiutė padarė savo darbą (šypsosi, – red. past.) ir laimėjome. Tikimės, kad gera pradžia bus pusė darbo“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kristina Vengrytė. Puolėja per 29 minutes pelnė 14 taškų. Kristina Alminaitė (6 atk. kam., 4 blk.) pelnė 10 taškų, Lina Pikčiutė – 8, Mantė Kvederavičiūtė ir Vita Kuktienė (5 atk. kam.) po 7, Rima Valentienė ir Celeste Trahan-Davis po 4, Sakellie Daniels – 3, Greta Šniokaitė – 2.

„Ružomberok“ komandoje Sequoia Holmes įmetė 14 taškų, o Nadia Parker – 10.

Kristina Vengryte was the top scorer for Vilnius Kibirkstis with 14 points

There was also an excellent 69-63 win for Antakya against 2011 champions Elitzur Ramla. The Turkish club were powered by a double-double of 20 points and 10 rebounds from Shekinna Stricklen although it was an efficient contribution of 15 points and seven boards by Jana Vesela which proved most decisive.

Information: Fibaeurope.com