Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų krepšinio komandai nepavyko iškovoti antrosios iš eilės pergalės Europos taurės turnyre (EuroCup Women). Vilnietės savo žiūrovų akivaizdoje 66:93 nusileido „Homend Antakya“ klubui iš Turkijos ir patyrė pirmąją nesėkmę. Antrą pergalę iš eilės iškovojusios Turkijos krepšininkės tapo H grupės lyderėmis.

KIbirkstis-VICI-IKI Vilnius women basketball club failed to get the second victory in a row in EuroCup Women. Vilnius team lost 66:93 to Antakya Homend in front of their own crowd.The team from Turkey won the second time and are now on top of group H.

Rungtynes geriau pradėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos, kurios pirmas penkias mačo minutes buvo priekyje (6:4). Tačiau antroje kėlinio dalyje turkės ne tik išlygino, bet ir persvėrė rezultatą (8:10). Po Kristinos Vengrytės tritaškio vilnietės vėl išsiveržė į priekį (11:10), tačiau „Homend Antakya“ klubas kėlinį baigė spurtu 7-0 ir po dešimties minučių kovos pirmavo penkiais taškais (15:20).

Antrą kėlinį tolimu metimu pradėjo Rima Valentienė (18:20), nors viešnios mėgino atitrūkti, tačiau daugiausiai Celestes Trahan-Davis pastangomis rezultatas buvo lygus. Ketvirčio viduryje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ kelis kartus suklydo gynyboje, viešnios tuo pasinaudojo ir spurtavo 8-0 (23:33). Keturis taškus iš eilės pelniusi Sakellie Daniels sumažino atsiliką, o ketvirčio pabaigoje pataikytas Vitos Kuktienės dvitaškis aptirpdė skirtumą iki penkių taškų (34:39).

Trečią kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo „Homend Antakya“ komanda (34:44). „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda toliau strigo puolime ir deficitas šoktelėjo iki aštuoniolikos taškų (39:57). Tačiau ketvirčio pabaigoje tris tritaškius pataikė R.Valentienė ir skirtumas sumažėjo iki devynių (52:61).

Ketvirtą kėlinį penkiais taškais iš eilės pradėjo vilnietės (57:61), tačiau turkės į tai atsakė septyniais taškais (57:68) ir „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius buvo priverstas prašyti minutės pertraukėlės. Tačiau ir po pauzės sostinės klubas sunkiai skynėsi kelią link krepšio (60:74). Likusi rungtynių dalis tebuvo formalumas ir „Homend Antakya“ komanda šventė pergalę (66:93).

„Tikėjomės kitokio rezultato, dabar jaučiame didelį nusivylimą, – teigė „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos žaidėja Rima Valentienė. – Norėjome žaisti agresyviau ir greičiau, tačiau to nepadarėme. Turkės sumetė savo metimus. Buvome priartėjusios, tačiau nesugebėjome perlaužti rungtynių eigos. Manau, rezultatas neatspindi rungtynių . Tikimės ištaisyti klaidas ir dirbti toliau“.

„Nuo rungtynių pradžios nesilaikėme plano, – tikina „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komandos vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Norėjome žaisti kibiai gynyboje, norėjome neleisti jų lyderėms pajusti žaidimo. Mes nežaidėme krepšinio, mes plaukėme. Nerandu žodžių kodėl taip atsitiko. Komandoje nebuvo motyvacijos, jeigu mes toliau taip atrodysime, bus didelių bėdų“.

„Pergalę lėmė patirtis, – kalbėjo „Homend Antakya“ žaidėja Lucia Bouthors. – Puikiai atlikome namų darbus, pataikėme savo metimus ir ketvirtame kėlinyje nutolome“.

Rezultatyviausiai lietuvių komandoje žaidė Rima Valentienė. Gynėja per 19 minučių pelnė 18 taškų (6/8 tritaškiai) ir atkovojo 1 kamuolį.

Vita Kuktienė (5 atk. kam.) ir Sakellie Daniels (5 rez. per.) įmetė po 10 taškų, Greta Šniokaitė – 8, Kristina Vengrytė ir Celeste Trahan-Davis (8 atk. kam.) po 7, Lina Pikčiutė – 4, Mantė Kvederavičiūtė – 2, o Kristina Alminaitė ir Vitalija Vaščiūnaitė taškų nepelnė.

“Homend Antakya” komandoje 22 taškus surinko Jolele Anderson, o 21 – Shekinna Stricklen.

„We did stick to our game plan, – said Tadas Stankevicius, coach of Kibirkstis-VICI-IKI. – We wanted to play better defence, especially defending their leaders. I don‘t know why it happened, but we had no motivation. If we don‘t change anything, we will have a lot of problems“.
„Experience was the key, – said Antakya player Lucia Bouthors. –We did our homework great, made our shots and won the game in the 4th quarter“.