Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ moterų komanda Lietuvos čempionate (LMKL) toliau žygiuoja be kluptelėjimų. Sostinės atstovės šeštose reguliaraus sezono rungtynėse 103:50 (25:15, 30:13, 29:16, 19:6) sutriuškino Kauno „Aistės-LSU“ ir į savo sąskaitą įsirašė šeštąją pergalę. Lietuvos vicečempionės užtikrintai pirmauja turnyro lentelėje, o laikinosios sostinės krepšininkės rikiuojasi penktos.

Kibirkstis-VICI-IKI Vilnius women basketball team is still without defeat in Lithuanian Women Basketball League (LMKL). In the 6th game of the regular season Vilnius team got a big win against Aistes-LSU Kaunas – 103:50 (25:15, 30:13, 29:16, 19:6). Kibirkstis-VICI-IKI is safely in the first place of the standings, the team from Kaunas is now in the 5th place.
Rungtynes Kristinos Vengrytės pastangomis geriau pradėjo vilnietės (9:5) ir nors viduryje žaidimas buvo išsilyginęs (12:12), tačiau paskutinėmis minutėmis „Kibirkšties-VIČI-IKI“ laimėta atkarta 12-0 leido susikrauti dviženklį pranašumą (25:15). Antrame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ nemažino apsukų ir didino pranašumą. Jau antro ketvirčio metu Vilniaus klubo treneris Tadas Stankevičius leido aikštėje pasirodyti visoms 11 registruotų krepšininkių. Po dvidešimties minučių kovos komandas skyrė 27 taškai (55:28).

Trečiajame kėlinyje „Kibirkšties-VIČI-IKI“ merginos ir toliau sprendė savo uždavinius ir ruošėsi Europos taurės rungtynėms su „MBK Ružomberok“ komanda iš Slovakijos. Paskutinėmis kėlinio minutėmis skirtumas šoktelėjo iki 40 taškų (84:44). Ketvirto kėlinio pradžioje komandas jau skyrė 50 taškų (97:44). Likus penkioms minutėms po Vitalijos Vaščiūnaitės taiklaus metimo sostinės klubas pasiekė 100 taškų ribą (101:46). Galutinis teisėjo švilpukas užfiksavo pergalę 53 taškų skirtumu (103:50). Tai didžiausia Vilniaus klubo pergalė šį sezoną.

Vilniaus komanda varžoves aplenkė visose statistikos kategorijose. „Kibirkšties-VIČI-IKI“ pademonstravo ne tik gerą taiklumą (27/53 dvitaškiai, 10/16 tritaškiai, 19/23 baudos), tačiau užtikrinai laimėjo kovą po krepšiais (43/30) bei daugiau nei dvigubai aplenkė perimtų (15/6) ir rezultatyvių perdavimų kategorijose (24/9).

„Turėjome keletą pamokų, kai nenusiteikdavome rungtynėms ir tada mums kildavo problemų. Todėl šįkart merginoms akcentavo, kad tokių dalykų nebūtų. Džiaugiuosi, jog jos tą puikiai suprato, – kalbėjo „Kibirkšties-VIČI-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Mes dirbome savo darbą, nesižvalgėme į priešininkes. Dabar galvojame apie Europos taurės rungtynes, kurioje mums būtina pergalė“.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Kristina Vengrytė. Komandos kapitonė per 21 minutę pelnė 19 taškų (5/7 dvitaškiai, 3/3 tritaškiai), atkovojo 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą ir vieną metimą blokavo.

Mantė Kvederavičiūtė įmetė 16 taškų (3/5 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 4/4 baudos), Vita Kuktienė – 15 (5/7 dvitaškiai, 5 atk. kam.), Greta Šniokaitė (6 rez. per., 4 atk. kam.) ir Vitalija Vaščiūnaitė (5 atk. kam.) po 10, Celeste Trahan-Davis – 9 (6 per.), Rima Valentienė (5 rez. per.), Lina Pikčiutė (5 atk. kam.) ir Sakellie Daniels (5 rez. per.) po 6, Kristina Alminaitė – 4, Ieva Prėskienytė – 2.

Kauno komandoje Neringa Skadaitė pelnė 16 taškų, Laura Svarytė įmetė 14 taškų ir sugriebė 6 atšokusius kamuolius, o Dovilė Saurazaitė pridėjo 8 taškus.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-VIČI-IKI“ komanda žais trečiadienį su „MBK Ružomberok“ komanda. Tai bus Europos taurės rungtynės.

Kibirkstis-VICI-IKI team was better in all categories of the game. The team showed a good percentage of shots (27/53 2pt, 10/16 3pt, 19/23 FT), was much better than opponents in rebounds  (43/30) and more than twice as good in steals  (15/6) and assists (24/9).
Kristina Vengryte got 19 points (5/7 2pt, 3/3 3pt) for the winners. K. Vengryte also got 2 rebounds, 1 steal, 1 assist and 1 block in 21 minute on court.