Pergale 2013-uosius metus pradėjo Vilniaus „Kibirkšties-VIČI-IKI“ krepšininkės, kurios svečiuose po gana atkaklios kovos 81:73 (18:16, 26:18, 16:20, 21:19) nugalėjo Marijampolės „Sūduvos-Mantingos“komandą. Vilnietėmes tai buvo jau tryliktoji pergalė čempionate, leidžianti tvirtai laikytis turnyrinės lentelės viršūnėje. „Sūduva-Mantinga“ su devyniomis pergalėmis ir penkiomis nesėkmėmis nukrito į ketvirtąją vietą.

An interesting game for Kibirkstis-VICI-IKI (13-1) which played road game in Marijampole against 3rd ranked Suduva (9-5). First ranked Kibirkstis-VICI-IKI managed to get a 8-point victory 81-73. It ended at the same time the three-game winning streak of Suduva. International center Kristina Alminaite (205-90) had a double-double by scoring 12 points and 18 rebounds to lead the charge for the winners and Mante Kvederaviciute chipped in 17 points and 8 assists during the contest.

Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių užvirė atkakli ir akiai graži kova. Nė vienai komandai nepavyko įgyti įtikinamesnio pranašumo, jas skyrė keletas taškų, po pirmojo kėlinio „Kibirkštis-VIČI-IKI“ pirmavo vos dvejais taškais (16:18).

Pirmąjį spurtą iniciavo viešnios – „Sūduvai-Mantingai“ dar esant priekyje (21:20) vilnietės spurtavo ir pradėjo pavojingai tolti. Baigiantis kėliniui „Kibirkštis-VIČI-IKI“ jau turėjo dviženklį pranašumą (31:44). Iki didžiosios pertraukos marijampolietės sugebėjo tik nežymiai sumažinti atsilikimą (34:44).

Trečiojo kėlinio pradžia geriau klostėsi „Sūduvai-Mantingai“, kuri po truputį ėmė tirpdyti atsilikimą bei priartėjo 43:48, tačiau tada įkrito į „duobę“ ir vėl leido vilnietėms pavojingai nutolti (60:47). Visgi nepalūžusios Marijampolės krepšininkės atsitiesė ir prieš lemiamą ketvirtį šiek tiek pagerino savo situaciją (54:60).

Ketvirtajame kėlinyje vėl užvirė arši kova – abi komandos demonstravo gerą gynybą bei efektingą puolimą. Įpusėjus kėliniui „Sūduva-Mantinga“ galingai spurtavo bei išlygino rezultatą (62:62). Į tai „Kibirkštis-VIČI-IKI“ atsakė minutine atkarpa 0:8 bei vėl nutolo, šį kartą iki rungtynių pabaigos.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Rima Valentienė. Gynėja per 30 minučių surinko 18 taškų, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 1 rezultatyvų perdavimą.

Mantė Kvederavičiūtė įmetė 17 taškų (8 rez. per.), Vita Kuktienė ir Kristina Alminaitė (18 atk. kam., 2 blk.) po 12, Greta Šniokaitė – 11, Kristina Vengrytė – 9 (5 atk. kam.), Vitalija Vaščiūnaitė – 2, o Ieva Prėskienytė taškų nepelnė.

Informacija: LMKL ir Bckibirkstis.ltThe former international forward Laima Rickeviciute (188-88) responded with 19 points, 7 rebounds and 5 assists. Suduva’s coach Stasys Zaliabarstis rotated ten players in this game, but that didn’t help. Kibirkstis-VICI-IKI have a solid three-game winning streak. They maintain first position with 13-1 record. Suduva at the other side dropped to the fourth place with five games lost. Kibirkstis-VICI-IKI supporters look forward to an exciting derby game next round, where their team will face at home their local rival from Vilnius Jaunieji Talentai.