Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda iškovojo ketvirtą pergalę Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Sostinės klubo krepšininkės namuose po atkaklios kovos 79:70 (18:22, 24:20, 14:14, 23:14) nugalėjo Utenos „Utena“ komandą. Po šios pergalės vilnietės turnyro lentelėje ir toliau rikiuojasi penktoje vietoje, Utenos krepšininkės laipteliu žemiau.

„Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda rungtynes pradėjo tokiu penketuku: Sakellie Daniels, Šarūnė povilionytė, Kristina Vengrytė, Brigid Bowley ir Vita Žilinskaitė.

Mačą geriau pradėjo viešnių komanda (0:4), tačiau rezultatas netrukus tapo lygus (4:4). Kėlinio viduryje į priekį dar kartą pabėgo „Utenos“ komanda (7:14), tačiau sėkmingai puolime sužaidė S.Daniels ir rezultatas vėl tapo lygus (16:16). Po pirmojo ketvirčio keturiais taškais pirmavo svečių komanda (18:22).

Antrą kėlinį rezultatyviai pradeda Greta Šniokaitė, tačiau „Utenos“ ekipa puikiai pataiko tolimus metimus ir toliau diktuoja savo sąlygas (24:32). Po „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiojo trenerio Tado Stankevičiaus minutės pertraukėlės, K.Vengrytė pelno keturis taškus be atsako, dar tiek pat pridėjo S.Daniels ir rezultatas tapo 34:36. Komandos išėjo ilsėtis esant lygiam rezultatui (42:42).

Trečiajame kėlinyje komandos ir toliau kovojo taškas į tašką. Po sėkmingo B.Bowley žaidimo „Kibirkšties-Tichės-IKI“ išsiveržė į priekį (49:45), tačiau netrukus pirmaujančių vaidmenyje jau atsidūrė Utenos ekipa (49:53). Po trijų kėlinių rezultatas vėl lygus (56:56).

Paskutiniame kėlinyje nuo pat pradžių žaidimą į savo rankas perėmė vilnietės. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ merginos visą laiką buvo žingsniu priekyje, nors „Utenos“ krepšininkės kvėpavo į nugarą. Kėlinio pabaigoje fantastišką tolimą metimą pataikė B.Bowley, puikiai kovojo K.Vengrytė ir Sigita Galdikaitė ir likus kiek daugiau nei minutei skirtumas padidėjo iki septynių taškų (77:70). Galutinis rezultatas 79:70.

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė K.Vengrytė. Puolėja per 37 minutes pelnė 24 taškus (11/20 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/2 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir blokavo metimą.

Puikias rungtynes sužaidė puolėja B.Bowley. Legionierė iš Australijos pelnė 18 taškų (6/11 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai), atkovojo 7 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir buvo naudingiausia komandos žaidėja.

„Džiaugiuosi, kad laimėjome, tai labai puikus jausmas. Mūsų komandai šis savaitgalis labai svarbus, tikimės ir rytoj pratęsti pergalių seriją, – po pergalės kalba B.Bowley. – Geras rungtynes asmeniškai jau turėjau ir praėjusiame mače prieš „Viči-Aistes“. Šiandien taip pat jaučiausi labai gerai. Šįkart pataikiau vieną neįtikėtiną metimą (juokiasi, – red. past.). Tiesa, reikėtų pamėginti sumažinti pražangų skaičių“.

S.Daniels pelnė 11 taškų (4/10 dvitaškiai, 3/6 baudos, 7 atk. kam., 6 rez. per., 3 per.), G.Šniokaitė – 10 (4/6 dvitaškiai, 2/2 baudos), S.Galdikaitė (4 atk. kam.) ir V.Žilinskaitė (4 atk. kam.) po 6, Š.Povilionytė – 3, Santa Dreimanė – 1, Dalia Belickaitė ir Ieva Prėskienytė taškų nepelnė.

„Utenos“ komandoje po 16 taškų pelnė Giedrė Kirstukaitė ir Jurga Budrytė. 13 – Ela Briedytė, 10 – Eglė Žygelytė.

„Klampios rungtynės. Jeigu kalbėtume sąžiningai, tikėjomės, kad jos bus kitokios, – teigia „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyr. treneris T.Stankevičius. – Žinojome, kad „Utena“ mėgsta pulti, tačiau nemėgsta gintis. Tikėjomės tuo pasinaudoti. Nepavyko. Džiugu, kad merginos parodė charakterį ir tas klampias rungtynes sugebėjo laimėti. Šiandien neblogai pataikėme, pakėlėme savo procentą. Laimėti padėjo ir individualūs pasirodymai. Gerai sužaidė B.Bowley ir K.Vengrytė. Pastangos davė vaisių“.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda rytoj (12-03) svečiuose žais su Kauno „LKKA-Aisčių“ komanda.