Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda pasiekė antrąją pergalę Baltijos moterų krepšinio lygoje (BWBL). Sostinės klubas namuose 85:70 (26:20, 21:18, 18:19, 20:13) nugalėjo iki tol pralaimėjimų nepatyrusią Gardino „Olimpia“ (Baltarusija) ekipą.

Mačą geriau pradėjo svečių ekipa (2:6). Baltarusės kontroliavo žaidimą ir tik po sėkmingo Sakellie Daniels pasirodymo, likus žaisti dvi minutes, Vilniaus klubas išsiveržė į priekį (16:15). Kėlinį penkiais taškais iš eilės užbaigė Šarūnė Povilionytė (26:20).

Antrajame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ ekipa ir toliau nemažino apsukų. Po sėkmingo Eglės Šniokaitės pasirodymo – dvylikos taškų persvara (32:20). Nors baltarusės netrukus sušvelnino rezultatą (34:28), sostinės ekipa kėlinį užbaigė pirmaudama devynių taškų persvara (47:38).

Trečiame kėlinyje žaidimas išsilygino. „Olimpia“ ekipai nepavyko sumažinti atsilikimo, o „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės išlaikė saugų aštuonių taškų pranašumą (65:57).

Paskutiniame kėlinyje atkarpą 9:0 laimėjo „Kibirkšties-Tichės-IKI“ krepšininkės. Jos toliau diktuoja savo sąlygas ir susikrauna pranašumą (76:60). Tačiau netrukus Vilniaus krepšininkės papuolė į duobę ir skirtumas sumažėjo iki aštuonių taškų (77:69). Sėkmingiau sužaista kėlinio pabaiga leido sostinės komandai pasiekti antrąją pergalę (85:70).

Nugalėtojų gretose išsiskyrė Brigid Bowley. Puolėja per 31 žaidimo minutę pelnė 21 tašką (7/13 dvitaškiai, 2/2 tritaškiai, 1/4 baudos), po krepšiais sugriebė 9 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir vieną kamuolį perėmė.

Gynėja S.Daniels pelnė 5 taškus (2/6 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 1/6 baudos), tačiau krepšininkė iš Jungtinių Amerikos Valstijų atkovojo 9 ir perėmė 2 kamuolius bei atliko 8 rezultatyvius perdavimus.

Kristina Vengrytė pelnė 17 taškų (6/13 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/3 baudos), Sigita Galdikaitė – 11 (2/7 dvitaškiai, 7/10 baudos, 8 atk. Kam.), Santa Dreimanė – 10 (5/8 dvitaškiai), Šarūnė Povilionytė – 9 (2/6 tritaškiai, 5 atk. kam.), Ieva Prėskienytė – 6, E.Šniokaitė – 4 (2/3 dvitaškiai), Greta Šniokaitė – 2 (6 atk. kam., 2 rez. per.), o Vita Žilinskaitė taškų nepelnė.

„Olimpia“ komandoje 17 taškų surinko Katsiaryna Kašlei, 14 – Lyubov Alyoshkina.

„Esame geram kelyje ir tuo džiaugiuosi, – teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – Jau kelias rungtynes iš eilės žaidžiame gerai. Darnus ir geras kolektyvas, manau, tai yra mūsų raktas į sėkmę. Šiandien merginos gerai kovojo ir laimėjome prieš stiprią komandą. Nuo pat rungtynių pradžios mėginome pabėgti ir jas kontroliuoti. Mums tai pavyko“.

Vilniaus komandos rungtynes stebėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandos žaidėjai Brad Newley, Dovydas Redikas ir Tyrese Rice bei Lietuvos moterų rinktinės narė Gintarė Petronytė.

Kitas rungtynes „Kibirkšties-Tichės-IKI“ žais jau trečiadienį. Vilniaus klubo varžovas Gardino „Viktoria“ komanda. Mačo pradžia 18:30 val.