Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda sugadino šventę Kauno „Viči-Aistėms“. Lietuvos moterų krepšinio lygos (LMKL) aukso medalius pasiruošusius švęsti kaunietės Vilniuje 73:79 (15:22, 16:18, 20:16, 22:23) turėjo pripažinti sostinės klubo pranašumą ir serijos iki trijų pergalių rezultatas tapo lygus 2:2. Penktosios ir lemiamos serijos rungtynės bus žaidžiamos penktadienį Kaune.

Rungtynės prasidėjo Vilniaus komandos žaidėjos Eglės Šniokaitės kelio trauma. Mačą geriau pradėjo vilnietės (9:7), kurios sužaidus septynias minutes pirmavo keturiais taškais (17:13). Ketvirčio pabaigoje skirtumas šoktelėjo iki septynių taškų (22:15).

Antro kėlinio pradžioje varžovės metimą puikiai blokuoja Sakellie Daniels, o Gintarė Petronytė greitoje atakoje pelno du taškus su bauda ir skirtumas išauga iki dešimties (27:17). Likusi kėlinio dalis klostosi lygiai ir komandos išėjo ilsėtis Vilniaus komandai pirmaujant devyniais taškais (40:31).

Trečiajame kėlinyje „Viči-Aistės“ pradėjo spausti sostinės krepšininkes ir sumažino atsilikimą iki penkių taškų (56:51).

Ketvirtą kėlinį keturiais taškais iš eilės pradėjo Greta Šniokaitė. Sužaidus penkias minutės skirtumas vėl tapo dviženklis (65:55). Kauno komandai pavyko sumažinti atsilikimą, tačiau tada du tolimus metimus iš eilės pataikė Gintarė Petronytė (73:63). Nors kaunietės dar bandė kabintis ir buvo sumažinusios atsilikimą iki trijų taškų, tačiau taiklūs baudų metimai leido „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandai iškovoti pergalę.

„Nenorėjome leisti varžovėms nukirpti mūsų arenos tinklelių, – teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“ vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius. – O jeigu kalbėti rimtai, tai norėjome sukovoti. Norėjome nepralaimėti dvidešimties taškų skirtumu. Šiandien praradome E.Šniokaitę, kitos krepšininkės žaidė po 40 minučių, todėl nežinau, kaip mes atrodysime rytoj. Tačiau tikiu merginomis, joms motyvacijos netrūks. Pergalės nuima įtampa. Ar mes dar galime laimėti? Viskas yra įmanoma“.

„Atvažiavome norėdamos laimėti, tačiau Vilniaus komanda sužaidė geriausias sezono rungtynes, – kalbėjo „Viči-Aisčių“ vyriausiasis treneris Mantas Šernius. – Vilnietės sužaidė idealiai, puikiai pataikė, sėkmingai gynėsi. Mes įsivėlėme į varžovių žaidimą ir nieko nesugebėjome padaryti. Rytoj laukia įdomios ir pačios svarbiausios sezono rungtynės. Varžovėms trūks jėgų, tačiau mums reikės nusiteikti psichologiškai“.

Nugalėtojų gretose Gintarė Petronytė per 40 minučių pelnė 34 taškus (7/13 dvitaškiai, 2/4 tritaškiai, 14/17 baudų), po krepšiais sugriebė 16 atšokusių kamuolių, blokavo 8 metimus, atliko 3 rezultatyvius perdavimus ir 3 kamuolius perėmė. Vidurio puolėja surinko 49 naudingumo balus.

„Kartais būna, kad per rungtynes pataikau kelis tritaškius, – po mačo šypsojosi G.Petronytė. Džiugu, kad šįkart juos įmečiau lemiamu momentu. Buvo labai sunkios rungtynės, jos kainavo itin daug jėgų. Rytoj važiuosime į Kauną. Mūsų bus dar mažiau, tačiau kovosime dėl pergalės“.

Greta Šniokaitė pelnė 14 taškų (2/7 dvitaškiai, 4 atk. kam., 3 rez. per.), Kristina Vengrytė – 13 (4/8 dvitaškiai, 1/2 tritaškiai, 2/3 baudos, 5 atk. kam., 3 rez. per., 2 blk., 4 kld.), Sakellie Daniels – 11 (4/12 dvitaškiai, 9 atk. kam., 8 rez. per., 6 kld.), Laima Rickevičiūtė – 7, Eglė Šniokaitė ir Šarūnė Povilionytė taškų nepelnė.

Kauniečių gretose 23 taškus surinko Amanda Kemežys. Po 10 taškų įmetė Tatsiana Likhtarovič ir Vita Kuktienė.

Nors „Viči-Aisčių“ komanda pataikė visas mestas baudas (15/15), tačiau nesugebėjo pataikyti nei vieno tritaškio metimo (0/6).

Lemiamos serijos rungtynės įvyks penktadienį Kaune.