Vilniaus „Kibirkšties-Tichės-IKI“ moterų komanda atranda pergalių kelią Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL). Vilnietės namuose 89:71 (12:19, 18:12, 34:9, 25:31) nugalėjo Šiaulių „Rūtos“ krepšininkes ir iškovojo trečiąją pergalę. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda turnyro lentelėje rikiuojasi penkta, šiaulietės yra paskutinės-aštuntos.

Rungtynes sostinės klubas pradėjo tokiu penketuku: Sakellie Daniels, Šarūnė Povilionytė, Kristina Vengrytė, Brigid Bowley ir Vita Žilinskaitė.

Mačą geriau pradėjo viešnios iš Šiaulių (0:6), tačiau vilnietės netrukus išlygino rezultatą (6:6). Netrukus „Rūta“ dar kartą spurtavo ir vėl išsiveržė į priekį (6:15). Ketvirčio pabaigoje „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komandai pavyko šiek tiek sumažinti skirtumą (12:19).

Antrąjį kėlinį komandos pradėjo vienodai, keitėsi taikliomis atakomis ir tik likus trims minutėms po Gretas Šniokaitės taškų „Kibirkšties-Tichės-IKI“ komanda išlygino rezultatą (25:25). Kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė „Rūta“  (30:31).

Trečią kėlinį puikiai pradėjo vilnietės. „Kibirkšties-Tichės-IKI“ merginos vieną po kito siuntė taiklius metimus į krepšinį. Sužaidus keturias minutes skirtumas šoktelėjo iki dešimties (46:36). Netrukus tris tolimas „bombas“ pataikė Santa Dreimanė ir persvara padidėjo iki dvidešimties (58:38). Kėlinys baigėsi „Kibirkšties-Tichės-IKI“  komandai pirmaujant dvidešimt keturiais taškais (64:40).

Paskutiniame kėlinyje „Kibirkšties-Tichės-IKI“  komanda šiek tiek sumažino tempą, vyriausiasis treneris Tadas Stankevičius pradėjo rotuoti sudėtimi ir skirtumas sumažėjo.  Paskutinės rungtynių minutės buvo tik formalumas ir vilnietės šventė užtikrintą pergalę (87:71).

Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė gynėja iš Latvijos Santa Dreimanė. Ji per 26 minutes pelnė 18 taškų (4/8 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 1/2 baudos), atkovojo 3 kamuolius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

K.Vengrytė pelnė 13 taškų (4/8 dvitaškiai, 5/6 baudos), Greta Šniokaitė (5 atk. kam.), Sigita Galdikaitė (9 atk. kam.) ir S.Daniels (8 rez. per.) įmetė po 10, Eglė Šniokaitė – 9 (4 minutės, 2/2 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 5/5 baudos),  V.Žilinskaitė (4/5 dvitaškiai) ir B.Bowley (3/11 dvitaškiai, 9 atk. kam.) po 8, J.Kraunūnaitė – 3 (1/6 baudos), o Šarūnė Povilionytė taškų nepelnė.

„Labai džiaugiamės. Pagaliau sugebėjome laimėti namuose, – po mačo teigė K.Vengrytė. – Pradėjome sunkiai, tačiau vėliau įsivažiavome ir padarėme tai, ką turėjome padaryti. Pirmuose kėliniuose trūko energijos, nepataikėme laisvos. Tikimės, kad antrame rate pasieksime daugiau pergalių. Toks mūsų tikslas“.

„Rūtos“ komandoje 23 taškus surinko Lidziya Panasiuk. 20 įmetė Sandra Baliutavičiūtė, 11 – Volha Ziuzkova.

„Negaliu sakyti, jog pirmi kėliniai buvo blogi. Įdėjome daug pastangų gynyboje, – po mačo teigė „Kibirkšties-Tichės-IKI“  vyriausiasis treneris T.Stankevičius. – Tiesa, prametėme viską iš po krepšio. Vėliau atsirado ir psichologinių problemų, tiek darbo įdedi, o rezultato nėra. Per pertrauką nusiraminome. Trečiame kėlinyje puikiai dirbome gynyboje. Tikimės, kad antrame rate demonstruosime tikrai geresnį žaidimą“.